06.01.2016. 11:16

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Kristaps Zvejnieks pirmo reizi šajā sezonā PK posmos ieguva numuru zem sešdesmit (58.nr.), jo daži no reitingā priekšā esošajiem Santakaterinas posmā nepiedalījās. Nekādu lielu ieguvumu tas nedeva, jo sanāca startēt vien trīs pozīcijas agrāk nekā iepriekšējos divos posmos. Laiks bija palicis aukstāks, gaisa temperatūrai atdziestot līdz mīnus 7 grādiem. Arī vīriešiem trase bija garāka nekā parasti, un pirmo reizi šosezon vārtu skaits braucienā pārsniedza septiņdesmit – 74 vārti.

Sākumā šķita, ka šoreiz visi ļoti veiksmīgi brauc un neviens “neizkrīt”, taču tad no otrā desmita beigās startējušajiem uzreiz trīs izstājās. Tālu no izstāšanās nebija arī 22.nr. Linus Strasers, bet vācietim balansējot kaut kā tomēr izdevās noturēties un finišēt. Interesanti, ka lielākā daļa no nefinišējušajiem izstājās trases pašā augšdaļā, izbraucot vien četrus vai piecus vārtus. Tāds pats “birums” sākās arī pēc pirmajiem trīsdesmit nobraukušajiem, kad no 32.-35.numuram izstājās četri pēc kārtas, kas vairoja mūsu kalnu slēpotāja izredzes uz augstu vietu.

Kad bija nobraukuši pirmie četrdesmit, no kuriem desmit nepabeidza trasi, tad trīsdesmitajā pozīcijā ar piecu ar pusi sekunžu atpalikšanu atradās vairākas kļūdas pieļāvušais un traumu nomocītais horvātu leģendārais kalnu slēpotājs Ivica Kosteličs. Pēc pirmajiem piecdesmit trīsdesmitnieka robeža jau bija 2,76 sekundes no līdera, bet turpinoties ļoti daudzu dalībnieku izkrišanai, mūsu kalnu slēpotāja iespējas kļuva arvien reālākas.

Trase bija diezgan labā stāvoklī arī uz beigām, ko apliecina ar 53.numuru startējušā austrieša Manuela Fellera 8.laiks (+1,33 s), kā arī citu pirms un pēc 50.numura uzrādīti laiki starpfinišos. Kristaps tāpat kā Madonnā Dikampiljo sāka lieliski, pirmajā kontrolatzīmē uzrādot 20.laiku (+0,35 s). Turpinājums arī bija ļoti labs, otrajā starpfinišā uzrādot 30.laiku (+1,34 s). Kad trešā starpfinišā viņš bija 27.pozīcijā (+1,45 s), kļuva skaidrs, ka būs trīsdesmitnieks, tikai nedrīkstēja kļūdīties pašā lejasdaļā. Kristaps Zvejnieks arī pēdējo pirmā brauciena posmu veica bez kļūdām un finišā uzrādīja 26.laiku – 1:00m22 (+1,89 s), pirmo reizi vēsturē iekļūstot trīsdesmitniekā un tiekot uz otro braucienu. No vēlāk startējušajiem tomēr vienam – šveicietim Markam Rošatam – izdevās uzlabot mūsu pārstāvja laiku, līdz ar to 1.braucienā Kristapam 27.vieta. Palīdzēja tas, ka šoreiz ļoti daudzi izstājās, finišu pirmajā braucienā no 75 startējušajiem sasniedzot vien 48, bet tik un tā pats Kristaps teicami veica pirmo braucienu – vislabāko līdz šim savā karjerā. Vēl trīsdesmitniekā ar 29.laiku pamanījās iekļūt ar 73.numuru startējušais zviedrs Emīls Johansons.

Līderpozīcijās pēc pirmā brauciena atrodas Aleksandrs Horošilovs, kurš uzrādīja laiku 58,33 sekundes. Ar krievu kalnu slēpotāju ļoti līdzīgi visu trasi veica otrajā vietā esošais norvēģis Henrihs Kristofersens (+0,07 s), bet trešais palika austrietis Marsels Hiršers, atpaliekot no Horošilova 0,1 sekundi. Horošilovs savu vienīgo uzvaru PK posmos ieguva pirms gada Kicbīlē, kad arī atradās līderpozīcijās pēc pirmā brauciena, tiesa, ar krietni milzīgu atstarpi no konkurentiem.

Lai tiktu pirmo reizi pie ieskaites punktiem PK kopvērtējumā, ir jāfinišē otrajā braucienā.

 Daugavpils Ledus sporta skola Stacijas 45a, Daugavpils, LV-5401
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties