03.08.2014. 12:20

Turnīra ceturtdaļfināla spēlē Latvijas izlase ar Lauru Auderi, Ditu Rozenbergu, Ievu Vītolu un Ievu Jundasi sastāvā pārspēja kaimiņienes no Igaunijas, esot pārākas ar 12:8.

Latvijas izlase tādējādi tikusi pie vienas no ceļazīmēm uz Eiropas čempionātu, bet atlases turnīrā komanda svētdien turpinās cīņu par medaļām, pusfinālā spēkojoties ar Čehiju.

Kā ziņots, Latvijas sieviešu izlase sacensības sestdien iesāka ar divām neveiksmēm. Pirmajā spēlē latvietes vien pēdējā sekundē ielaida izšķirošo grozu, piekāpjoties Turcijai ar 10:11. Savukārt otrajā mačā mājinieces sākotnēji izvirzījās vadībā ar 6:1, tomēr vēlāk iniciatīvu no rokām izlaida, ar 11:17 piekāpjoties Čehijai. Trešajā spēlē Latvija beidzot izcīnīja pirmo panākumu, kad ar 11:7 tika uzvarēta Izraēla, bet B grupas noslēdzošajā spēlē latvietes ar 13:6 pārspēja arī turnīra pastarītes no Velsas. B apakšgrupas noslēgumā Latvija izcīnīja trešo vietu.

Čehijas izlase, kas būs mājinieču pretiniece pusfinālā, līdz šim turnīrā cīnās bez zaudējumiem.

Ceturtdaļfināla spēli svētdien aizvadīs arī Latvijas vīriešu izlase, kuras sastāvā cīnās Kristaps Pļavnieks, Kristaps Kanbergs, Māris Ziediņš un Jānis Engers. Tai pretiniekos būs Slovēnija.

Šajā turnīrā tiek sadalītas pēdējās 12 ceļazīmes - pa sešām vīriešu un sieviešu konkurencē - uz pirmo Eiropas čempionātu 3x3 basketbolā, kas risināsies Rumānijā.

Pirmajā posmā komandas bija sadalītas grupās (vīriešiem divas grupas pa sešām komandām, sievietēm divas grupas pa piecām vienībām). Pa četrām labākajām iekļuva izslēgšanas turnīrā, bet ceļazīmes uz Bukaresti saņems ceturtdaļfināla spēļu uzvarētāji, kā arī piekto un sesto vietas ieguvēji, kurus noteiks, ņemot vērā komandu sniegumu visā turnīrā (punktus, gūto un zaudēto grozu attiecību).

Eiropas tūres seriāls 3x3 basketbolā tiek rīkots trešo gadu, un tikai divas pilsētas - Rīga un Bukareste - sacensību grafikā iekļautas trešo gadu pēc kārtas. Otro reizi 3x3 basketbola svētkus uzņems Antverpene, Kopenhāgena un Tallina.

Iepriekšējos gados notikušo Eiropas tūres finālposmu šogad aizstās pirmais Eiropas čempionāts, kas no 5. līdz 7.septembrim risināsies Bukarestē.

Pagājušā gadā Latvijas čempioni 3x3 basketbolā «Jelgavas» pārstāvji Gatis Justovičs, Kristaps Kanbergs, Artūrs Dušelis un Artūrs Bricis izcīnīja pirmo vietu Eiropas tūres finālposmā Budapeštā. Savukārt 2012.gadā pirmajā pasaules čempionātā Latvijas komanda - jelgavnieki Edgars Krūmiņš, Kanbergs, Lauris Mizis un ventspilnieks Ervīns Jonāts - grupu turnīrā ieņēma piekto vietu, nekvalificējoties izslēgšanas cīņām.

Latvijas komandas piedalījušās arī trijos pasaules U-18 čempionātos 3x3 basketbolā. Savukārt jūnijā Maskavā notika otrais pasaules čempionāts, uz kuru Latvijas komandas nebija uzaicinātas.