23.08.2012. 13:22
Latvijas nacionālā sieviešu futbola izlase vakar aizvadīja pirmo no divām paredzētajām pārbaudes spēlēm, izbraukumā tiekoties ar Baltkrievijas valstsvienību. Mogiļevā mūsu meitenes piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:3.

Latvijas sieviešu futbola izlase pirmos vārtus zaudēja spēles 30.minūtē pēc vārtsardzes neveiksmīgas darbības, nenofiksējot rokās bumbu. Otro reizi mājinieces pārspēja mūsu komandu 32.minūtē, realizējot tiesnešu piešķirto 11 metru soda sitienu par Latvijas izlases futbolistes spēli ar roku savā soda laukumā. Savukārt trešos vārtus Baltkrievijas komanda guva 57.minūtē.

Jāatzīmē, ka Latvijas sieviešu futbola izlases rindās debitēja pašreizējas Latvijas U-19 izlases futbolistes - Rebeka Tīle un Laura Beļavska, kā arī Karīne Ģirne. Šajās spēlēs Latvijas sieviešu futbola izlases sastāvā savainojumu un slimību dēļ nevarēs piedalīties vienas no komandas pamatsastāva futbolistēm - Ieva Bīdermane, Jūlija Sokolova, Sintija Greiere, savukārt 2011.gada Latvijas labākā spēlētāja Olga Ivanova pašlaik ārstējas pēc jūnijā gūtās kājas traumas Baltijas Kausa izcīņā.

Latvijas nacionālās futbola izlases galvenais treneris Didzis Matīss par spēli: „Lai arī mēs piedzīvojām zaudējumu, kopumā mani Latvijas izlases parādītā spēlē apmierināja. Uzskatu, jo biežāk mēs spēlēsim ar šāda līmeņa pretiniekiem, jo vairāk pieredzes gūsim un komanda attīstīsies.”

Komandai šī bija ļoti lietderīga pārbaude pret spēcīgu un pieredzējušu pretinieku. Priecēja, ka fiziskajā ziņā mēs izturējām spēles tempu un futbolistes neguva traumas. Meitenes redz, ka viņas individuāli un komanda kopumā tuvojas zināmam līmenim. Patīkami arī, ka Latvijas sieviešu futbola izlase izlase ar savu spēli bija izpelnījusies vietējo treneru un futbola speciālistu atzinību,” izteicās Latvijas izlases galvenais treneris.

Piektdien, 24.augustā abas komandas tiksies atkārtoti.