09.12.2013. 23:19

Trešo maču pēc kārtas Latvijas izlase sāka neveiksmīgi, un jau pirmajā minūtē čehietes realizēja soda metienu, kas tika piešķirts pēc Evelīnas Garbares spēles vārtsarga laukumā. Septītajā minūtē Latvija jau zaudēja ar 0:3, bet kopā pirmajā trešdaļā mājinieces guva septiņus vārtus. Arī atlikušajā laikā Čehijai piederēja iniciatīva, kas deva pārliecinošu uzvaru.

Vienīgie vārti Latvijai tika gūti otrās trešdaļas pēdējā minūtē, kad Čehijas florboliste nejauši ieraidīja bumbiņu savos vārtos.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīta Luīze Biļinska.

Vēl vienā B grupas trešās kārtas mačā pirmdien Šveice ar 6:3 pieveica Norvēģiju.

Līdz ar to uzvaru grupā ar sešiem punktiem trijos mačos izcīnīja Šveice, otrā ar četriem punktiem bija Čehija, trešajā vietā palika Norvēģija, kas tika pie diviem punktiem, bet Latvija zaudēja visos trijos mačos.

Pirmajā mačā sestdien Latvija ar 1:6 zaudēja grupas favorītei Šveicei, bet dienu vēlāk ar 0:7 kapitulēja Norvēģijai.

Līdz ar to sacensību turpinājumā Latvijas izlase otrdien astotdaļfinālā tieksies ar C grupā uzvarējušo Slovākiju. Savukārt, ja Latvija sasniegs ceturtdaļfinālu, tajā spēkosies ar pasaules spēcīgāko vienību Zviedriju.

Šajā čempionātā ir jauna izspēles kārtība, kas tika ņemta vērā jau izlozes laikā. A un B apakšgrupās ielozēja tās astoņas valstsvienības, kas pasaules rangā ieņem astoņas augstākās vietas, bet C un D apakšgrupā - pēc ranga nākamās astoņas izlases.

Pēc grupu turnīra A un B grupu divas labākās izlases uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā, bet A un B grupu trešo un ceturto vietu ieguvējas astotdaļfinālā spēlēs ar C un D grupu divām labākajām komandām par atlikušajām četrām vietām ceturtdaļfinālā.

Pārējos astotdaļfināla pāros Norvēģija tiksies ar Austrāliju, Polija spēkosies ar Dāniju, bet Krievija tiksies ar Vāciju.

Savukārt vietu ceturtdaļfinālā automātiski garantējušas Zviedrija, Somija, Šveice un Čehija.

Pirms turnīra Latvija aizvadīja četras treniņnometnes un astoņas pārbaudes spēles, kurās visās izcīnīja uzvaras.

Pasaules čempionāts Čehijas pilsētās Brno un Ostravā risināsies līdz 15.decembrim. Visas 16 pasaules spēcīgākās izlases savas apakšgrupu spēles aizvadīs Brno.

Latvijas izlases sastāvā iekļautas 17 laukuma spēlētājas un trīs vārtsardzes. Visplašāk valstsvienībā pārstāvēta Latvijas komanda Kocēnu «Rubene» - astoņas florbolistes. Trīs spēlētājas iekļautas no Rīgas komandas RSU, divas no «Ķekava» vienības, viena no Ķekavas «Bulldogs», bet sešas uz izlasi uzaicinātās florbolistes spēlē ārzemju klubos Zviedrijā, Norvēģijā un Šveicē.

Latvijas izlases pieteikumā atrodamas sešas pasaules čempionāta debitantes - Elīza Elizabete Bērziņa, Inga Ametere, Monta Čēma, Paula Egle, Evelīna Garbare un Ilga Jēkabsone. Tikmēr Baiba Juruša kļuvusi par pasaulē vienīgo florbolisti, kas piedalījusies visos deviņos pasaules čempionātos. Vēl Linda Līce spēlē savā sestajā pasaules čempionātā, bet četras florbolistes - Edīte Bankava, Evita Rudzīte, Lauma Višņevska un Gunita Kārkliņa - piedalās piektajā čempionātā.

Latvijas izlase čempionātam kvalificējās janvāra beigās un februāra sākumā Valmierā notikušajā atlases turnīrā, kur mājinieces izcīnīja uzvaras visos piecos aizvadītajos mačos.

Latvijas izlase pagājušā gada pasaules čempionātā izcīnīja septīto vietu, bet pirms tam divos turnīros 2009. un 2007. gadā ierindojās attiecīgi sestajā un ceturtajā vietā.

Latvijā 2016.gadā notiks pasaules čempionāts florbolā vīriešiem.

Latvijas sieviešu florbola izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā

Vārtsardzes: Monta Čēma (RSU), Ilga Jēkabsone (Kocēnu «Rubene»), Lauma Višņevska («Sala Silverstaden», Zviedrija).

Aizsardzes: Linda Līce, Baiba Juruša (abas - Kocēnu «Rubene»), Gunita Kārkliņa (Oslo «Sveiva», Norvēģija), Evelīna Garbare («UHC Dietlikon», Šveice).

Uzbrucējas: Elīza Elizabete Bērziņa, Gundega Vancāne (abas - «Ķekava»), Inga Ametere (Ķekavas «Bulldogs»), Santa Torstere, Aija Kuncīte (abas - RSU), Paula Egle, Edīte Bankava, Evita Rudzīte, Madara Rudzīte, Madara Adamane (visas - Kocēnu «Rubene»), Līga Garklāva (Oslo «Sveiva», Norvēģija), Diāna Isjomina («Riders DBR», Šveice), Luīze Biļinksa («UHC Dietlikon», Šveice).Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties