10.12.2013. 22:52

  • Latvijas sieviešu florbola izlasei smaga neveiksme arī pret Čehiju vakar

Pirmais periods starp abām vienībām aizritēja bez vārtu guvumiem, bet otrās trešdaļas septītajā minūtē Santa Torstere izvirzīja Latvijas izlasi vadībā, tomēr dažas minūtes vēlāk slovākietes panāca izlīdzinājumu.

Trešajā trešdaļā Slovākijas valstsvienībai pēc realizēta soda metiena pirmo reizi šajā mačā izdevās izvirzīties vadībā, tomēr pēc tam cīņas 48.minūtē Luīze Biļinksa rezultātu izlīdzināja, bet pēc divām minūtēm viņa bija precīza vēlreiz, izvirzot Latviju jau vadībā. Slovākietes centās atspēlēties, bet par to saņēma bumbiņu savos vārtos, kad 55.minūtē izcēlās Diāna Isjomina. Taču pretinieces nepadevās un mazāk kā trīs minūtes pirms pamatlaika beigām samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Slovākijas izlase centās mača izskaņā panākt neizšķirtu, taču tas viņām neizdevās, un Latvija svinēja pirmo uzvaru turnīrā.

Par labāko Latvijas izlases sastāvā tika nosaukta Isjomina.

Ceturtdaļfinālā Latvija spēkosies ar Zviedriju.

Kā zināms, apakšgrupu turnīru Latvija aizvadīja ļoti neveiksmīgi, ciešot trīs smagas neveiksmes. Pirmajā mačā sestdien tā ar 1:6 zaudēja grupas favorītei Šveicei, dienu vēlāk ar 0:7 kapitulēja Norvēģijai, bet pirmdien ar 1:12 kapitulēja arī Čehijai.

Šajā čempionātā ir jauna izspēles kārtība, kas tika ņemta vērā jau izlozes laikā. A un B apakšgrupās ielozēja tās astoņas valstsvienības, kas pasaules rangā ieņem astoņas augstākās vietas, bet C un D apakšgrupās - pēc ranga nākamās astoņas izlases.

Pēc grupu turnīra A un B grupu divas labākās izlases uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā, bet A un B grupu trešo un ceturto vietu ieguvējas astotdaļfinālā spēlēs ar C un D grupu divām labākajām komandām par atlikušajām četrām vietām ceturtdaļfinālā.

Tikmēr citos astotdaļfināla pāros Vācija ar 2:1 (0:0, 0:0, 2:1) pieveica Krieviju, Polija ar 7:4 (3:3, 2:1, 2:0) uzvarēja Dāniju, bet Norvēģija ar 7:3 (2:1, 3:1, 2:1) pārspēja Austrāliju.

Savukārt vietu ceturtdaļfinālā automātiski garantēja Zviedrija, Somija, Šveice un Čehija.

Pirms turnīra Latvija aizvadīja četras treniņnometnes un astoņas pārbaudes spēles, kurās visās izcīnīja uzvaras.

Pasaules čempionāts Čehijas pilsētās Brno un Ostravā risināsies līdz 15.decembrim. Visas 16 pasaules spēcīgākās izlases savas apakšgrupu spēles aizvadīs Brno.

Latvijas izlases sastāvā iekļautas 17 laukuma spēlētājas un trīs vārtsardzes. Visplašāk valstsvienībā pārstāvēta Latvijas komanda Kocēnu «Rubene» - astoņas florbolistes. Trīs spēlētājas iekļautas no Rīgas komandas RSU, divas no «Ķekava» vienības, viena no Ķekavas «Bulldogs», bet sešas uz izlasi uzaicinātās florbolistes spēlē ārzemju klubos Zviedrijā, Norvēģijā un Šveicē.

Latvijas izlases pieteikumā atrodamas sešas pasaules čempionāta debitantes - Elīza Elizabete Bērziņa, Inga Ametere, Monta Čēma, Paula Egle, Evelīna Garbare un Ilga Jēkabsone. Tikmēr Baiba Juruša kļuvusi par pasaulē vienīgo florbolisti, kas piedalījusies visos deviņos pasaules čempionātos. Vēl Linda Līce spēlē savā sestajā pasaules čempionātā, bet četras florbolistes - Edīte Bankava, Evita Rudzīte, Lauma Višņevska un Gunita Kārkliņa - piedalās piektajā čempionātā.

Latvijas izlase čempionātam kvalificējās janvāra beigās un februāra sākumā Valmierā notikušajā atlases turnīrā, kur mājinieces izcīnīja uzvaras visos piecos aizvadītajos mačos.

Latvijas izlase pagājušā gada pasaules čempionātā izcīnīja septīto vietu, bet pirms tam divos turnīros 2009. un 2007.gadā ierindojās attiecīgi sestajā un ceturtajā vietā.

Latvijā 2016.gadā notiks pasaules čempionāts florbolā vīriešiem.

Latvijas sieviešu florbola izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā

Vārtsardzes: Monta Čēma (RSU), Ilga Jēkabsone (Kocēnu «Rubene»), Lauma Višņevska («Sala Silverstaden», Zviedrija).

Aizsardzes: Linda Līce, Baiba Juruša (abas - Kocēnu «Rubene»), Gunita Kārkliņa (Oslo «Sveiva», Norvēģija), Evelīna Garbare («UHC Dietlikon», Šveice).

Uzbrucējas: Elīza Elizabete Bērziņa, Gundega Vancāne (abas - «Ķekava»), Inga Ametere (Ķekavas «Bulldogs»), Santa Torstere, Aija Kuncīte (abas - RSU), Paula Egle, Edīte Bankava, Evita Rudzīte, Madara Rudzīte, Madara Adamane (visas - Kocēnu «Rubene»), Līga Garklāva (Oslo «Sveiva», Norvēģija), Diāna Isjomina («Riders DBR», Šveice), Luīze Biļinksa («UHC Dietlikon», Šveice).get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties