08.12.2015. 11:46
Latvijas sieviešu florbola izlase pasaules čempionāta astotdaļfināla spēlē otrdien ar 10:3 (4:0, 2:1, 4:2) pārliecinoši apspēlēja Austrāliju, līdz ar to ceturtdaļfinālā nodrošinot cīņu pret spēcīgo Šveici.

• Florbolistes grupu turnīra pēdējā spēlē cienīgi zaudē favorītei Zviedrijai vakar
  • Florbolistes grupu turnīra svarīgākajā mačā cīnās neizšķirti ar Vāciju 2015. g. 6. decembris

Latvijas izlases labā vienus vārtus guva un trīs rezultatīvas piespēles veica Līga Garklāva, kura arī atzīta par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās. Tikmēr pa diviem precīziem metieniem izdarīja Inga Ametere un Ieva Priede.

Latvietes jau pirmajā ceturtdaļā izvirzījās vadībā ar 4:0, divus vārtus gūstot Ameterei, taču spēles turpinājumā tikai palielināja rezultāta pārsvaru.

Otrās trešdaļas sākumā Austrālijai vienus vārtus atguva Tara Maiere, taču nākamajās minūtēs Latvija guva vēl piecus vārtus, panākot jau 9:1 un sperot drošu soli nākamajā kārtā. Pēdējās desmit minūtēs austrālietes vēl divas reizes bija precīzas, uz ko latvietes atbildēja ar vieniem vārtiem.

Turpinājumā trešdien ceturtdaļfinālā Latvija spēkosies ar spēcīgo Šveici, kas kopš 1997.gada pasaules čempionātos nav bijusi zemāk par ceturto vietu. 2005.gadā šveicietes triumfēja pasaules meistarsacīkstēs, bet divreiz tās tika kronētas par vicečempionēm. Iepriekšējā čempionātā 2013.gadā Šveice izcīnīja bronzas godalgas.

Pusfinālā vai cīņā par 5.-8.vietu Latvijai pretī stāsies spēcīgā Zviedrija vai Norvēģijas un Slovākijas dueļa uzvarētāja.

Iepriekšējo reizi Latvija ar Austrāliju tikās 2011.gada pasaules čempionāta apakšgrupas spēlē, kurā tika svinēta pārliecinoša uzvara ar 13:2. Toreiz Latvijas rindās Edīte Bankava izcēlās ar četriem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, bet Diānas Isjominas rēķinā bija trīs vārti un viena rezultatīva piespēle.

Lai arī Latvijas izlase apakšgrupu turnīra spēlēs neguva nevienu uzvaru, tā, pateicoties labākai vārtu attiecībai, izcīnīja trešo vietu.

Kā ziņots, čempionāta ievadā Latvijas florbolistes sestdien ar rezultātu 2:15 kapitulēja spēcīgajai Čehijas valstsvienībai, pa vieniem vārtiem gūstot Ingai Ameterei un Diānai Isjominai. Savukārt svētdien latvietes nenosargāja trīs vārtu pārsvaru un nospēlēja neizšķirti 3:3 ar Vāciju. Latvijas izlasē vienus vārtus guva Evita Rudzīte, bet divreiz precīza bija Evelīna Garbare. Tikmēr noslēdzošajā spēlē Latvija ar 0:7 cienīgi piekāpās iepriekšējos četros pasaules čempionātos uzvarējušajai Zviedrijai.

B apakšgrupā triumfēja Zviedrija, otro vietu ieguva Čehija, bet trešā palika Latvija. Zviedrija un Čehija automātiski kvalificējās ceturtdaļfinālam, tikmēr Latvija šodien astotdaļfinālā sacenšas ar C apakšgrupas otrās vietu guvušo Austrāliju, bet Vācija spēkojas ar C grupas uzvarētāju Dāniju.

C grupā otrās vietas liktenis izšķīrās pirmdien notikušajā noslēdzošajā mačā, kurā Austrālija grūtā cīņā ar 8:6 pārspēja Japānu. Noslēgumā trīs komandas trijās spēlēs izcīnīja pa diviem punktiem un tieši Austrālija, pateicoties labākiem rādītājiem savstarpējās spēlēs, ieņēma otro vietu apakšgrupā, apsteidzot Singapūru un Japānu. Labākā C grupā bija Dānija.

Tikmēr citos astotdaļfināla mačos Norvēģija spēkojas ar Slovākiju, bet Polija cīnās ar Krieviju.

Pirmdien A grupas noslēdzošajā cīņā Somija ar 5:2 pieveica Poliju, tādējādi tiekot pie panākuma visos trīs mačos, nodrošinot pirmo vietu grupā, kā arī ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu. Otrajā vietā ar četriem punktiem palika Šveice, kas arī automātiski kvalificējās ceturtdaļfinālam, bet aiz tām ar diviem punktiem sekoja Polija un tikai zaudējumus piedzīvojusī Norvēģija.

Savukārt D apakšgrupas pēdējā spēlē Krievija pirmdien ar 9:4 pieveica ASV sportistes, līdz ar to nodrošinot otro vietu grupā un iespēju spēlēt astotdaļfinālā. Pirmajā vietā ar sešiem punktiem ierindojās Slovākija, bet četrus punktus iekrāja Krievija. Ar diviem punktiem trešo vietu ieņēma ASV, bet tikai zaudējumus piedzīvoja Nīderlandes izlase.

Šajā pasaules čempionātā komandas, ņemot vērā rangu, sadalītas divos «ešelonos». Pirmajā ir astoņas spēcīgākās komandas, kas spēlēja divās apakšgrupās - A (Polija, Šveice, Norvēģija, Somija) un B (Vācija, Zviedrija, Latvija un Čehija). Divās grupās bija sadalītas arī pārējās astoņas izlases - C (Japāna, Dānija, Singapūra un Austrālija) un D (Slovākija, Krievija, ASV un Nīderlande). A un B apakšgrupu divas labākās komandas uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā, bet pārējām spēcīgāko ešalona izlasēm jāaizvada astotdaļfināla spēle ar C un D grupu pirmo divu vietu ieguvējām.

Ceļazīmi uz pasaules čempionātu Latvijas izlase nodrošināja februārī, kad kvalifikācijas turnīrā latvietes Valmierā aizvadīja piecas spēles piecās dienās, izcīnot trīs uzvaras, reizi nospēlējot neizšķirti un piedzīvojot vienu zaudējumu.

Latvijas izlase iepriekšējā čempionātā aizpērn ierindojās piektajā pozīcijā, sasniedzot savu augstāko rezultātu pasaules čempionātos kopš 2007.gada.

Latvijas visu laiku augstākais rezultāts ir ceturtā vieta 2007.gada pasaules čempionātā, bet piekto vietu latvietes spēja izcīnīt arī 2005.gadā.

Latvijas sieviešu florbola izlases sastāvs pasaules čempionātā

Vārtsardzes: Lauma Višņevska (Mūras KAIS, Zviedrija), Kristīne Kirilova («Rīgas Lauvas», Latvija), Jana Filipsone (NND, Latvija).

Aizsardzes: Liene Krauja («Rīgas Lauvas», Latvija), Zane Klabere (Oskašhamnas «Craftstadens», Zviedrija), Gunita Kārkliņa («Sveiva», Norvēģija), Santa Muceniece (NND, Latvija), Gundega Vancāne («Ķekava», Latvija), Madara Adamane (Kocēnu «Rubene», Latvija).

Uzbrucējas: Paula Egle, Lība Daija Mikova, Evita Rudzīte (visas - Kocēnu «Rubene», Latvija), Elīza Elizabete Bērziņa («Ķekava», Latvija), Līga Vancāne, Inga Ametere (abas - Ķekavas «Bulldogs», Latvija), Ieva Priede (NND, Latvija), Ieva Ločmele («Rīgas Lauvas», Latvija), Evelīna Garbare (Burgdorfas «Wizards», Šveice), Diāna Isjomina, Līga Garklāva (abas - «Sveiva», Norvēģija).

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230