01.06.2013. 19:33
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība pārbaudes turnīra Zviedrijā otrajā mačā sestdien ar rezultātu 62:52 (16:14, 21:10, 11:13, 14:15) pieveica Turciju, kas uz sacensībām ieradusies ar U-20 sastāvu.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība pārbaudes turnīra Zviedrijā otrajā mačā sestdien ar rezultātu 62:52 (16:14, 21:10, 11:13, 14:15) pieveica Turciju, kas uz sacensībām ieradusies ar U-20 sastāvu.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 15 gūtajiem vārtiem bija Kristīne Kārkliņa, ar 12 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Aija Brumermane, bet desmit punkti bija Ievas Krastiņas rēķinā.

Pirmās ceturtdaļas vidū Latvijas izlase bija izvirzījusies vadībā ar 8:4, tomēr jau drīz vien turcietes pārņēma vadību ar 14:11. Tomēr ceturtdaļas beigās Latvijas izlasē rezultatīvas bija Anete Šteinberga un Anda Eibele, ļaujot komandai desmitminūti noslēgt ar 16:14.

Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē Latvija veica izrāvienu 13:0 un ieguva vadību ar 29:16. Savukārt pēc pirmā puslaika latvietes atradās priekšā ar 37:24.

Trešajā ceturtdaļā neviena no komandām straujus izrāvienus neveica un Latvija saglabāja vadību ar 48:37. Tikmēr ceturtās ceturtdaļas vidū turcietes jau bija pietuvojušās līdz 47:52, bet pēc tam Latvija ātri atjaunoja desmit punktu pārsvaru un noveda maču līdz uzvarai.

Kā ziņots, sacensību pirmajā kārtā Latvija ar rezultātu 61:62 piekāpās Zviedrijai, bet Lielbritānijas izlase ar 67:60 pieveica Turciju.

Pēdējā mačā Latvija svētdien sacentīsies ar Lielbritāniju, kas būs viena no latviešu pretiniecēm Eiropas čempionātā.

Aigara Neripa trenētās Latvijas valstsvienības sastāvā startam turnīrā iekļautas aizsardzes Elīna Babkina, Anda Eibele, Kristīne Kārkliņa, Ieva Krastiņa un Baiba Eglīte, uzbrucējas Anete Horelika, Zane Jākobsone, Kitija Laksa, Dita Liepkalne un Dita Rozenberga, centra spēlētājas Aija Brumermane, Liene Jansone, Anete Šteinberga un Līga Šurkusa.

Līdzi uz turnīru nav paņemtas nedēļas sākumā slimojušās Kristīne Silarāja un Laura Audere, kā arī Ieva Kūlīte un Linda Rubene.

Pirmo pārbaudes spēli pirms gaidāmā turnīra Latvijas izlase aizvadīja 11.maijā, kad Lietuvas pilsētā Alītā ar 47:63 piekāpās Baltkrievijai. Vēlāk Cēsīs tika izcīnītas divas uzvaras pret Nīderlandi - ar 62:52 un 57:46. Savukārt pagājušajā sestdienā savā laukumā ar 67:63 tika apspēlēta Lietuva.

Turpinājumā Latvijas komanda piedalīsies arī pārbaudes turnīrā Čehijā.

Izlasei šajā ciklā traumas dēļ nevar palīdzēt Aija Putniņa, bet par karjeras beigām valstsvienībā oficiāli paziņojušas Anete Jēkabsone-Žogota un Zane Tamane. Pirmā no viņām gan izlasei nav palīdzējusi jau vairākus gadus.

Savukārt pirmajā pārbaudes cīņā smagu ceļgala traumu guva Sabīne Niedola, kura nevarēs spēlēt aptuveni sešus mēnešus.

Tāpat no potenciālajām kandidātēm smagu savainojumu ārstē Kristīne Vītola, visu sezonu nespēlē Agnija Reke, spēlētājas karjeru beigusi Santa Dreimane, bet aicinājumam pretendēt uz vietu izlasē neatsaucās Anita Teilāne un Zenta Meļņika.

Eiropas čempionāts no 15. līdz 30.jūnijam risināsies Francijā. Apakšgrupu turnīrā Latvija sacentīsies ar Francijas, Lielbritānijas un Serbijas izlasēm. Pēc apļa turnīra trīs labākās komandas iekļūs otrajā posmā.

Latvijas izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēs piekto reizi pēc kārtas.2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties