31.05.2015. 09:48
Baltijas Līgas turnīrs notika Lietuvas atklātā čempionāta ietvaros, un tajā piedalījās kopumā septiņas komandas no Lietuvas, Igaunijas un Latvijas .

Pamatturnīrā komandas tika sadalītas divās apakšgrupās. Latvija I apspēlēja Šauļu "Entuziastas" 2:0 (12,14) un pārliecinoši uzvarēja arī turnīra favorītus Viļņas "Feniksas" 2:0 (17,20). Latvija II ar 2:0 uzvarēja Klaipēdas un Kauņas sēdvolejbolistus, bet ar 0:2 piekāpās Viļņas "Feniksas" otrajai komandai.

Latvija I bija brīva no ¼ spēlēm, savukārt Latvijai II vajadzēja tikai uzvarēt Šauļu komandu, lai būtu labāko četriniekā. Komanda diemžēl uz laukuma tikai „nosēdēja” un kaunpilns, bet pelnīts zaudējums 0:2 (-17;-21).

Rezultātā vajadzēja spēlēt par 5.vietu ar Klaipēdu, spēles laikā acis nedega un alkas pēc uzvaras komandai nebija, pelnīti 0:2 (-24;-24). Latvijas izlases tuvākajai rezervei, jaunajiem spēlētājiem ir nopietni ja’pradomā sava attieksme, lai tiktu Latvijas izlases sastāvā uz Eiropas čempionātu. Labākais spēlētājs par cīņasgribu un vēlmi spēlēt – Sergejs Popovs.Pusfinālā Latvija I tikās ar Šauļu vienību, spēle aizritēja vienā elpas vilcienā, un dienvidu kaimiņi tika sagrauti 2:0 (12; 10).

Finālspēlē Latvijai I negaidīti pretī stājās "Feniksas" II (Viļņa, Lietuva). Latvijas sēdvolejbolisti noturēja spēles ritmu un tehniski bagātu kombināciju izspēlē bija galvas tiesu spēcīgāki par pretiniekiem. Skaista pelnīta uzvara, ar skaistu lielu turnīra uzvarētāju kausu. Labākais spēlētājs Latvijas komandā Vadims Skoriks.

Šobrīd Baltijas Līgas turnīra tabula ir sekojoša:1. RĪGA I (Latvija) 10 9-1 24-5 30 p-ti2. FĒNIKSAS (Lietuva) 10 6-4 15-12 23 p-ti3. RĪGA II 9 4-5 13-14 12 p-ti4. TALLINN SVC (Igaunija) 8 0-8 2-21 2 p-ti5.

Latvijas komandai tagad sāksies smagi treniņi ar fizisko un tehnisko sagatavotību, uz noguruma fona būs jāizvada starpvalstu turnīrs Lielbritānijā ar laukuma saimniekiem un Kanādas izlasi, kā arī starptautisks turnīrs Lietuvā.

Latvijas komandu sastāvs:Latvija IUldis Ektermanis (Saldus, Rīga) (Kapteinis)Vadims Skoriks (Rīga)Aleksandrs Vivčariks (Rīga)Andris Ulmanis (spēlējošais teneris)Juris Sprukts (Rīga)Andrejs Gendels (Līvāni)

Latvija IIDmitrijs Pavlovs (Rīga) (Kapteinis)Aleksejs Berķis (Vangaži)Sergejs Popovs (Rīga)Sergejs Burlaka (Jelgava)Artūrs Semjonovs (Rīga)Boriss Jeparovs (Ropaži)

Galvenais treneris: Andris UlmanisTrenera asistents: Krišjānis Ulmanis

Informāciju sagatavoja:Andris UlmanisLatvijas Speciālā olimpiāde R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties