06.04.2013. 21:09
Latvijas regbija valstsvienība ļoti svarīgā Eiropas Nāciju kausa izcīņas 2B divīzijas spēlē sestdien ar rezultātu 15:17 (10:17) izbraukumā piekāpās Izraēlai, nekvalificējoties 2015.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīram.

Aptuveni 30 grādu karstumā notiekošo maču Izraēla uzsāka ļoti veiksmīgi un spēja izvirzīties vadībā ar 3:17, bet pēc pirmā puslaika saglabāja vadību ar 10:17. Otrajā puslaikā Latvijas izlase vēl piecus punktus atguva ar piezemējumu, bet neko vairāk panākt nespēja.

Līdz ar to Izraēla garantējusi pirmo vietu 2B grupā pēc pirmā apļa spēlēm un piedalīsies Pasaules kausa kvalifikācijas sacensībās. valstsvienību.

Vien mačā ar Andoru Latvijai varēja palīdzēt potenciāli labākais valsts regbists Uldis Saulīte, kurš ikdienā spēlē Krievijas augstākajā līgā, bet arī cīņā pret Izraēlu valstsvienībā būs pārējie leģionāri Jurijs Baranovs un Nauris Bērziņš.

Latvijas izlase ar Izraēlu spēkus līdz šim bija samērojusi vienreiz, kad 2001.gada martā viesos Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā izcīnīja uzvara ar 21:3.

Kā ziņots, Eiropas Nāciju kausa izcīņas 2B divīzijas pirmajā spēlē rudenī Latvijas izlase izbraukumā ar 21:39 piekāpās Serbijas valstsvienībai, bet pēc tam ar 27:15 uzvarēja Dāniju.

Līdz ar to Izraēlas regbisti ar 14 punktiem trijos mačos ir pārliecinoši 2B grupas līderi, bet Latvija ar 11 punktiem atrodas otrajā vietā.

Kā ziņots, iepriekšējā atlases ciklā Latvijas izlase zaudēja vietu Eiropas Nāciju kausa izcīņas 2A divīzijā.

Jaunā Eiropas Nāciju kausa izcīņas posmā tiek izspēlētas arī 2015.gada Pasaules kausa atlases spēles. Izraēla, kas kļuvusi par 2B grupas turnīra spēcīgāko komandu pēc pirmā apļa, maijā izbraukumā tiksies ar 2C/2D grupu spēcīgāko komandu.

Savukārt šī dueļa uzvarētāja pēc tam savā laukumā uzņems 2A grupas labāko vienību.

Latvijas izlasei izvirzīts mērķis pēc divu gadu cikla atgriezties Eiropas Nāciju kausa 2A divīzijā.

Latvijas regbija izlases sastāvs mačam ar Izraēlu

Jānis Skuja, Māris Robežnieks, Āris Andersons, Edgars Cīrulis, Leno Bramanis, Emīls Balodis, Jānis Priede, Valters Raņķis, Viktors Silvoniks (visi - RK «Miesnieki»), Sandris Jauntēvs, Elmārs Imbrass (abi - RK 1964), Edijs Libers (RFC «Livonia»), Māris Streikišs, Mareks Larionovs, Ruslans Kotļevs (visi - LMT RK «Eži»), Andrejs Borisovs, Vitālijs Haleckis, Mihails Tumins (visi - SK «Ovāls»), Matīss Zalcmanis (RK RT), Dāvis Zagorskis (RK «Baldone»), Jurijs Baranovs (Krasnojarskas «Jeņisej-STM», Krievija), Nauris Bērziņš (Kazaņas «Agrouniversitet», Krievija), Mārtiņš Provizors («Skerries» RFC, Īrija).Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties