02.11.2014. 18:35
Latvijas regbija valstsvienība ar uzvaru 16:14 pār Ungāriju šodien Estergomā sāka Eiropas Nāciju kausa (ENC) 2B divīzijas turnīru.

Pirmajā puslaikā Ruslans Kotļevs iesita sodu, Uldis Saulīte izdarīja piezemējumu gandrīz pie stūra karodziņa, bet izlases debitants Vadims Martiņenko iesita realizāciju. Otrajā puslaikā pārstāvošais, pirmo reizi izlasē spēlējošais Martiņenko no RFC ''Livonia'', iesita vēl divus soda sitienus, no tiem otro - pašās spēles beigās.

Latvijas komandai viens piezemējums neļāva pie uzvaras četriem punktiem iegūt vienu bonusa punktu, kāds tiek piešķirts par vismaz četriem piezemējumiem, bet Ungārija nopelnīja bonusa punktu par šo zaudējumu, jo tas nebija lielāks par septiņiem punktiem.

''Spēle izvērtās ļoti smaga. Svaru kausi visu laiku svērās te uz vienu, te otru pusi,'' sacīja komandas galvenais treneris Sergejs Lisko. ''Ja jāteic īsi, tad izšķirošā bija noskaņošanās uzvarai. Ir vienmēr ļoti smagi spēlēt viesos, ja zināms kā darbojas tiesneši un atbalstītāji. Mums nācās piemēroties tiesāšanai. Ļoti daudz problēmas radīja tas, ka pirmajā puslaikā daudz bijām pretinieku piecu metru zonā, taču nespējām realizēt savus momentus, kas nospēlējām nedisciplinēti. Taču uzvarējām pateicoties savam raksturam. Pirms spēles bijām spiesti meklēt spēlētāju, kurš izpildīs sitienus pa vārtiem (Kristapam Bērziņam ir trauma) un nācās izšķirties starp Kotļevu, kurš labi izpilda tuvos un Martiņenko, kurš labi sit tālos. Martiņenko nervu sistēma izrādījās labāka, jo beigās no tādas pozīcijas izpildīt tik svarīgu sitienu ir milzu atbildība. Laikam viņam klāt bija sargeņģelis.''

Ar maksimāli iespējamajiem desmit punktiem par divām uzvarām divās spēlēs pirmajā vietā ir Lietuva. Kiprai un Latvijai pēc vienas spēles ir pa četriem punktiem, Ungārijai pēc divām spēlēm – divi, bet Andorai pēc divām – punktu nav.

15. novembrī ''Daugavas'' stadionā Rīgā Latvija uzņems Kipru. Pirmā apļa noslēgumā Latvijas izlase nākamā gada 25. aprīlī viesos spēlēs ar Lietuvu un 2. maijā mājās ar Andoru.

Pirms šīs spēles Latvija IRB rangā ieņēma 63. vietu, kamēr Ungārija atradās piecas vietas zemāk.

Latvijas komanda spēli sāka šādā sastāvā:Jānis Skuja, Elmārs Imbras, Kārlis Dzenis, Uldis Saulīte, Māris Streikišs. Viktors Silvoniks, Emīls Balodis, Leno Bramanis, Norberts Bekmanis, Ruslans Kotļevs, Matīss Zalcmanis, Andris Andersons, Raivs Kokins, Vadims Martiņenko, Valters Raņķis