21.06.2014. 20:58
Latvijas regbija valstsvienība pārspēlē par vietu Eiropas Nāciju kausa 2A divīzijā sestdien savā laukumā ar rezultātu 10:16 (10:3) zaudēja Horvātijas izlasei.Līdz ar to Horvātijas izlase saglabājusi vietu 2A divīzijā, bet Latvija arī...

Līdz ar to Horvātijas izlase saglabājusi vietu 2A divīzijā, bet Latvija arī nākamo ciklu aizvadīs 2B divīzijā.

Spēles otrajā puslaikā mājinieki nespēja nosargāt pirmajā puslaikā iekrāto pārsvaru, otrās cīņas daļas gaitā tā arī netiekot pie punktiem. Pēc nokļūšanas zaudētājos ar 10:16 Latvijas izlase radīja pamatīgu spiedienu uz Horvātijas spēlētājiem, tomēr atspēlēties liedza daudzās kļūdas piespēlēs un precīzā pretinieku spēle aizsardzībā.

Latvijas izlase pret spēcīgo Horvātiju kopumā nodemonstrēja labu sniegumu aizsardzībā, tomēr uzbrukumā nebija savu uzdevumu augstumos.

Šajā spēlē Latvija laukumā devās savā pašreiz spēcīgākajā iespējamajā sastāvā ar abiem profesionālajiem spēlētājiem no pašreizējās Krievijas vicečempiones Krasnojarskas Jeņisej-STM Uldi Saulīti un Juriju Baranovu, kuriem iepriekšējā spēle izlases tērpā bija pagājušā gada rudenī Jelgavā pret Andoru.

Abas komandas savā starpā RFS stadionā tikās 2008.gadā, un toreiz Latvijai izdevās horvātus pieveikt. Tomēr iepriekšējās četrās savstarpējās spēlēs Latvija pret Horvātiju cietusi zaudējumus.

Starptautiskās Regbija padomes (IRB) rangā abas komandas šķir tikai sešas vietas - Horvātija ieņem 56.vietu, bet Latvija - 62.

Kā zināms, 2B atlases ciklā Latvija astoņās spēlēs iekrāja 26 punktus, kas deva otro vietu, par septiņiem punktiem atpaliekot no Izraēlas. Šis rezultāts Izraēlai deva automātisku vietu 2A grupā, kurā tā aizstās Lietuvu, bet Latvija aizvadīja pārspēli ar 2A grupas priekšpēdējo komandu Horvātiju.

Kā ziņots, iepriekšējā atlases ciklā Latvijas izlase zaudēja vietu Eiropas Nāciju kausa izcīņas 2A divīzijā, kurā sacenšas komandas, kas Eiropas rangā ieņem no 19. līdz 23.vietai.