12.10.2013. 17:35
Latvijas regbija izlase Eiropas Nāciju kausa izcīņas 2B divīzijas spēlē sestdien Valmierā ar rezultātu 25:14 (13:0) pieveica Serbijas valstsvienību.Pēc šī mača Latvija nostiprinājās divīzijas otrajā vietā.Maču sekmīgāk iesāka Latvijas...

Pēc šī mača Latvija nostiprinājās divīzijas otrajā vietā.

Maču sekmīgāk iesāka Latvijas izlase un jau pirmajās minūtēs Kristaps Bērziņš realizēja soda sitienu gandrīz no laukuma centra. Turpinājumā Latvijas izlases rindās Arvis Pilenieks veica divus piezemējumus gar pašu labo malu, noslēdzot pirmo puslaiku ar 13:0.

Otrā puslaika sākumā Serbijai bija izteikts pārsvars, ko tā arī īstenoja rezultātā - pēc divu minūšu laikā diviem gūtajiem piezemējumiem un realizācijas sitieniem viesi jau pārņēma vadību ar 14:13. Tomēr 65.minūtē Andrejs Borisovs ar piezemējumu atguva vadību Latvijai, bet cīņas beigās Bērziņš veica vēl vienu piezemējumu un arī realizāciju, noslēdzot maču ar 25:14.

Līdz ar to Latvijas izlase arī ieguva bonusa punktu, kas pienākas par četriem piezemējumiem mačā.

Pirmajā aplī izbraukumā Latvija serbiem zaudēja ar 21:39.

Šajā cīņā Latvijas izlase nebija optimālajā sastāvā, jo pievienoties nevarēja trīs Krievijā spēlējošie leģionāri, bet vēl vairāki potenciālie pamatsastāva spēlētāji ir savainoti.

Regbijs Valmierā netika spēlēts pirmo reizi. 2004.gada 23.oktobrī Latvija aizvadīja spēli pret Zviedriju, piekāpjoties sīvā cīņā ar 18:20. Savukārt 2005.gada rudenī, turpat Valmierā, Latvijas ovālās bumbas meistari revanšējās zviedriem ar 18:5.

Vēl vienā Eiropas Nāciju kausa izcīņas 2B divīzijas spēlē pēc divām nedēļām 26.oktobrī Latvija Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā spēkosies ar Andoras valstsvienību, kuru pirmajā aplī izbraukumā uzvarēja ar 22:11.

2B divīzijas kopvērtējumā pirmo vietu ar 19 punktiem četrās spēlēs saglabā Izraēla, kurai tagad tikai trīs punktus zaudē Latvija. Dānijas kontā ir septiņi punkti un trešā vieta, bet Andora un Serbija izcīnījušas pa sešiem punktiem.

Kā ziņots, iepriekšējā atlases ciklā Latvijas izlase zaudēja vietu Eiropas Nāciju kausa izcīņas 2A divīzijā.

2B grupas uzvarētājs iekļūs 2A divīzijā, bet otrās vietas ieguvēji aizvadīs pārspēles ar 2A divīzijas priekšpēdējo komandu.

Šajā Eiropas Nāciju kausa izcīņas posmā tika izspēlētas arī 2015.gada Pasaules kausa atlases spēles. Pēc pirmā apļa kļūstot par 2B grupas līderi, pie vienīgās ceļazīmes uz kvalifikācijas sacensībām tika Izraēla.

Latvijas izlasei izvirzīts mērķis pēc divu gadu cikla atgriezties Eiropas Nāciju kausa 2A divīzijā.