18.07.2015. 22:58
Latvijas regbija 7 izlase ar trim zaudējumiem grupu turnīrā sestdien Portugāles galvaspilsētā Lisabonā sāka 2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu Eiropas kvalifikācijas turnīru, kurā par trim vietām Pasaules kvalifikācijas turnīrā cīnīsies citas komandas.

Latvijas izlase ieņēma ceturto vietu savā grupā, taču kā otra labākā starp ceturto vietu ieguvējām, jo vēl sliktākā pozīcijā palika A divīzijas čempione Polija, kas svētdien spēlēs pusfinālā par 9.-12. vietu ar Ukrainu, kas kļuva par sliktāko trešās vietas ieguvēju. Savukārt Latvija plkst. 14.50 sāks spēli pret Itāliju, kas ''Grand Prix'' sērijā ieņēma priekšpēdējo - 11. vietu.

Pirmajā spēlē sestdien pret grupas galveno favorīti Vāciju Latvija zaudēja ar 5:31 izdarot piezemējumu spēles pēdējās sekundēs, ko spēja Dāvis Bajārs. Vācieši pirmajā puslaikā izdarīja trīs, otrajā divus piezemējumus.

Daudz līdzīgāka bija otrā spēle pret Lietuvu, kuras lielāko daļu Latvija bija vadībā, taču zaudēja ar 17:21. Pēc piezemējumiem bija vienādi - 3:3, taču izšķīra realizācijas sitieni, kurus lietuvieši iesita visus, bet Vigo Valdavs izmantoja tikai vienu iespēju. Ja lietuvieši pirmie atklāja rezultātu, kad mūsējie nepaņēma tvērienā pretinieku. Tad pēc grupcīņas bumba nokļuva pretējā laukuma pusē - piezemējumu izdarīja Emīls Cēburs. Vēlāk labu piespēli Elmārs Šefanovskis izdarīja Valteram Raņķim, kurš veica otru piezemējumu, bet puslaika beigās pie savas ieskaites laukuma rupji kļūdījās pretinieks piespēlējot tieši rokās Cēburam, kuram atlika tikai nokrist ar bumbu. Otrajā puslaikā Latvija ilgu laiku turējās, taču vispirms divi aizsargi nesadalīja vienu lietuvieti, bet beigās tika izlaists pretinieks pa malu.

Izšķirošajā spēlē pret Rumāniju, kuru uzvarot, Latvija iekļūtu ceturtdaļfinālā, pirmajā puslaikā mūsējiem bija liels teritoriālais pārsvars, kuru, tāpat kā pretinieku noraidījumu uz divām minūtēm pēc dzeltenās kartītes izmantot neizdevās. Rumāņi otrajā puslaikā izdarīja divus piezemējumus starp kuriem arī iesita soda sitienu un uzvarēja ar 17:0.

Latvijas izlases galvenais treneris Edmunds Ščavinsks: "Pietrūka vēl pieredzes spēlēt tādā līmenī, kādā esam nokļuvuši. Spēlē pret Lietuvu neizturējām būdami uzvaras pozīcijās. Pievīla arī disciplīna un individuālas tehniskās kļūdas. Bet šajā spēlē uzvara bija reāla! Labi aizsargājāmies. Rumānija mūs uzvarēja tikai ar savu lielāko pieredzi. Mums arī bija izdevības, īpaši, kad pretinieki palika mazākumā. Varējām izdarīt piezemējumu pa vidu... Otrajā puslaikā jau ielaidām mēs. Turpināsim cīnīties svētdien."

Ceturtdaļfinālos svētdien spēlēs Vācija – Rumānija, Portugāle – Krievija, Īrija – Lietuva un Beļģija – Gruzija. Trīs no četrām pusfinālistēm iekļūs Pasaules kvalifikācijas jeb pēdējās cerības turnīrā.

Svētdien spēles ar ceturtdaļfināliem sāksies no plkst. 13. Tiešraidē tām var sekot internetā masculinos - SAPO Vídeos

Informāciju sagatavoja:Valters NikansLRF preses sekretārs