11.06.2016. 22:07
Latvijas regbija 7 izlase sestdien, 11. jūnijā zaudēja Īrijai, bet uzvarēja Monako un spēlēja neizšķirti ar Izraēlu pirmajā no diviem šāgada "European Trophy" turnīriem, kuros piedalās komandas, kas nosacītā Eiropas reitingā sadala 13.-24. vietas.

Krievijas trenera Sergeja Lisko vadītā Latvijas regbija 7 izlase sestdien C grupā ieņēma otro vietu un svētdienu sāks pulksten 12.06 pēc Latvijas laika ar spēli ceturtdaļfinālā pret B grupas otro komandu Moldovu, kuru pagājušajā gadā A divīzijas turnīrā Gdaņskā pārspēja ar 29:0.

Šīs spēles uzvarētāji un zaudētāji tiksies ar Zviedrija un Rumānijas spēles uzvarētājiem vai zaudētājiem, bet trešā spēle jau tiks aizvadīta par noteiktu vietu šajā turnīrā un klasifikācijas punktiem pirms otrā posma 2. un 3. jūlijā Prāgas piepilsētā Ržičanos (Čehijā).

Pirmajā spēlē savā C priekšsacīkšu grupā Latvija ar 5:36 zaudēja neapšaubāmai favorītei Īrijai. Vienīgo piezemējumu izdarīja Emīls Balodis, kurš šajā turnīrā ir komandas kapteinis. Lai gan Īrija ir izcīnījusi tiesības nākamās nedēļas beigās Monako startēt visas pasaules 16 pēdējo pretendentu turnīrā par vienīgo atlikušo vakanci Rio olimpiskajās spēlēs, regbijs 7 šajā valstī gan nav īpaši populārs salīdzinājumā ar klasisko spēli. Īrijas uzmanība sestdien bija pievērsta Keiptaunai, kur Īrijas galvenā regbija komanda testa spēlē viesos ar 26:20 uzvarēja pagājušā gada Pasaules kausa trešās vietas ieguvēju Dienvidāfriku.

Jo ne jau katrai valstij vieni un tie paši vīri spēlē gan regbija, gan regbija 7 izlasēs kā Latvijai. Otrajā spēlē Malmē pret Monako – 38:0, kurā Latvijai ar diviem piezemējumiem izcēlās Toms Asejevs, ar vienu – Elmārs Šefanovskis, Dāvis Bajārs un Kaspars Jakušs. Valters Raņķis arī veica piezemējumu un iesita vienu realizāciju, bet trīs reizes bumbu starp vārtu stabiem pēc sitieniem ar kāju dabūja Vigo Valdavs.

Dienas noslēdzošajā un latviešiem galvenajā spēlē par otro vietu grupā pret Izraēlu, kas bija pieveikusi Monako ar 33:0 un zaudējusi Īrijai ar 7:41, Latvija nospēlēja neizšķirti 17:17. Ar piezemējumiem izcēlās Asejevs, Šefanovskis un Bajārs, kuram to izkārtoja Jakušs. Valdavs iesita realizāciju pēc pēdējā piezemējuma. Izraēla spēja panākt izlīdzinājumu no 5:17 pēc pirmā puslaika. Spēles izskaņā Latvijai izdevās noturēt bumbu savā rīcībā un panākt vēlamo rezultātu grupu turnīrā ar labāku punktu starpību, kas arī deva otro vietu grupā aiz favorītes Īrijas un ceturtdaļfinālu, kurā, pretim būs Moldova, kas ieņēma otro vietu B grupā

Otrajā zarā līdz pusfinālam ceturtdaļfinālā spēlēs Ukraina pret Izraēlu un Īrija pret Kipru.

"Rugby Europe" solītā spēļu tiešraide internetā izpalika pretstatā trim pagājušā gada turnīriem Ungārijā, Polijā un Portugālē, kur piedalījās Latvijas izlase, tāpat kā 2014. gadā Kauņā.

A grupa. Zviedrija – Rumānija 24:7, Kipra – Čehija 31:24, Rumānija – Čehija 59:14, Zviedrija – Kipra 40:0, Kipra – Rumānija 21:14, Zviedrija – Čehija 34:10.

B grupa. Ukraina – Slovēnija 41:0, Moldova – Dānija 10:5, Ukraina – Dānija 29:7, Moldova – Slovēnija 38:5, Ukraina – Moldova 34:12, Dānija – Slovēnija 21:17.

C grupa. Īrija – Latvija 36:5, Izraēla – Monako 33:0, Latvija – Monako 38:0, Īrija – Izraēla 41:7, Latvija – Izraēla 17:17, Īrija – Monako. 42:5.

Ceturtdaļfināli (Cup + Plate)11.00 Zviedrija – Rumānija (19. spēle)11.22 Ukraina – Izraēla (20. spēle)11.44 Īrija – Kipra (21. spēle)12.06 Moldova - Latvija (22. spēle)Pusfināli (Bowl)12.28 Dānija - Monako (23. spēle)12.50 Čehija - Slovēnija (24. spēle)Pusfināli (Plate)14.15 19. un 22. spēles zaudētāji (25. spēle)14.37 20. un 21. spēles zaudētāji (26. spēle)Pusfināli (Cup)14.59 19. un 22. spēles uzvarētāji (27. spēle)15.21 20. un 21. spēles uzvarētāji (28. spēle)Spēle par 11. vietu15.43 23. un 24. spēles zaudētājiSpēle par 9. vietu (Bowl final)16.05 23. un 24. spēles uzvarētājiSpēle par 7. vietu17.02 25. un 26. spēles zaudētājiSpēle par 5. vietu (Plate final)17.24 25. un 26. spēles uzvarētājiSpēle par 3. vietu17.52 27. un 28. spēles zaudētājiSpēle par 1. vietu (Cup final)18.14 27. un 28. spēles uzvarētāji

Informāciju sagatavoja:Valters Nikans, LRF preses sekretārs

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650