19.07.2015. 19:08
Latvijas regbija-7 valstsvienība svētdien Portugālē notiekošo Eiropas olimpiskās kvalifikācijas turnīru noslēdza pēdējā vietā 12 izlašu konkurencē.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Vispirms svētdien pusfinālā par 9.-12.vietu Latvijas regbisti ar 5:12 (0:5) piekāpās Itālijai.

Pirmajā puslaikā Itālija, kas Eiropas Grand Prix sērijā šogad ieguva 11.vietu, izdarīja pirmo piezemējumu izraujoties pa malu un panākot 5:0. Otrajā puslaikā Ainārs Bērziņš pēc Elmāra Šefanovska piespēles rezultātu izlīdzināja, bet izvirzīties vadībā Latvija nespēja, jo Valtera Raņķa realizācijas sitiens bija neprecīzs. Līdz spēles beigām itālieši ar sekmīgu saspēli vēlreiz piezemēja bumbu Latvijas ieskaites laukumā. Turpinājumā Latvijai arī bija izdevības vismaz samazināt rezultāta starpību.

Līdz ar to Latvijai bija jāspēkojas par 11.vietu šajā turnīrā, taču arī tur ar 12:19 (7:5) nācās piekāpties Polijai.

Latvija pirmā atklāja rezultātu, kad izcēlās Dāvis Jansons, bet pēc tam realizāciju iesita Vigo Valdavs. Puslaika turpinājumā poļi atguva piecus punktus. Otrajā puslaikā Polija nokļuva vadībā, kad izmantoja Latvijas kļūdu, taču vēlāk neizšķirtu 12:12 panāca Emīls Balodis, divas minūtes pirms spēles beigām iekrītot ieskaites laukumā ar saņemto bumbu uzreiz pēc auta, ko bija izcīnījis Ainārs Bērziņš. Spēle turpinājās poļu laukuma pusē, taču pretiniekiem izdevās pretuzbrukums, kurā skrējēju ar bumbu aizturēt neizdevās.

Latvijas komanda piedzīvoja zaudējumus visās piecās spēlēs pret rangā augstāk esošajiem pretiniekiem un noslēdza Lisabonas turnīru 12.vietā.

Jau vēstīts, ka Latvija sestdien Eiropas olimpiskās kvalifikācijas sacensības iesāka ar trim zaudējumiem - ar 5:31 Vācijai, ar 17:21 Lietuvai un ar 0:17 Rumānijai. Līdz ar to Latvijas regbisti bija pēdējie - ceturtie - B apakšgrupā, kas nozīmēja, ka viņiem cīņa par olimpisko ceļazīmi bija noslēgusies, bet turpinājumā bija jācīnās par 9.-12.vietu.

Komandas olimpiskā Eiropas kvalifikācijas turnīra pirmajā dienā bija sadalītas četrās grupās pēc pozīcijas rangā, ņemot vērā to vietas Eiropas Grand Prix turnīrā, kā arī Eiropas čempionāta A un B divīzijās. Kā zināms, A divīzijas divu turnīru summā Latvija ieņēma trešo vietu.

Otrajā dienā komandas atkal sadalīja pēc ranga - attiecīgi trīs pirmās, trīs otrās, trīs trešās un trīs ceturtās vietas. Trīs grupu divas labākās komandas un divas labākās trešo vietu ieguvējas spēlēja ceturtdaļfinālā, bet pārējās četras komandas cīnījās par devīto pozīciju.

No Grand Prix sacensībām šim turnīram kvalificējās Krievija, Gruzija, Itālija, Vācija, Lietuva, Rumānija, Portugāle un Beļģija, kamēr no A divīzijas - Latvija, Polija un Ukraina. Kā vienīgā B divīzijas pārstāve šajā turnīrā būs Īrija.

Eiropas olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Lisabonā noteiks trīs komandas, kuras no kontinenta spēlēs pasaules olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

No Grand Prix sērijas, kas pagājušajā nedēļas nogalē noslēdzās Anglijā, uzreiz olimpiskajām spēlēm kvalificējās Francija. Savukārt otro vietu kopvērtējumā ieguvusī Spānija uzreiz iekļuva pasaules olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Nākamā gada Riodežaneiro olimpisko spēļu turnīram vīriešu komandām jau kvalificējušās četru pirmo vietu ieguvējas no sezonas galveno sacensību, deviņu posmu seriāla World Series - Fidži, Dienvidāfrika, Jaunzēlande un Lielbritānija, kā arī Ziemeļamerikas un Karību jūras valstu čempione ASV, Dienvidamerikas čempione Argentīna un Eiropas čempione Francija. Vēl viena vieta piešķirta rīkotājai Brazīlijai.

Atlikušās četras vietas ieņems Āfrikas, Āzijas un Okeānijas čempioni, bet par vēl vienu vietu cīnīsies pārējās 16 labākās komandas no visas pasaules.

Šajā pēdējās cerības turnīrā no Eiropas bez Spānijas startēs vēl trīs komandas. Savukārt pa trim būs no Āfrikas un Āzijas, pa divām no Ziemeļamerikas un Karību jūras valstīm (Kanāda un Meksika), kā arī Okeānijas un Dienvidamerikas (Urugvaja un Čīle).

Zīmīgi, ka izšķirošajā kvalifikācijas kārtā tiks sadalīta tikai viena ceļazīme uz olimpiskajām spēlēm.

Latvijas izlases sastāvs olimpisko spēļu Eiropas kvalifikācijas turnīram Lisabonā:

Ainārs Bērziņš, Vigo Valdavs, Pavels Tulubjevs, Valters Raņķis, Kristaps Bērziņš (visi - "Livonia"), Elmārs Šefanovskis, Emīls Cēburs, Emīls Balodis, Toms Asejevs (visi - "Miesnieki"), Nauris Bērziņš ("Ovāls"), Dāvis Bajārs ("Fēnikss"), Dāvis Jansons ("Marist Albion", Jaunzēlande).R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties