18.07.2015. 16:49

, LSM.LV - Sports

Spēlē pret grupas favorītiem vāciešiem Latvijas regbisti pirmajā puslaikā nonāca zaudētājos ar 0:19 un pēc pārtraukuma punktus guva ar vienīgo piezemējumu. Spraigāka izvērtās otrā spēle, kur pirmā puslaika beigās latvieši panāca 17:7, tomēr ar 10 punktu pārsvaru nepietika, lai noturētu uzvaru.

Grupu kārtas noslēgumā Latvijas izlases pretinieki sestdien būs rumāņi, un izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā vēl nav zudušas. Pa divām labākajām trīs grupu komandām un divas veiksmīgākās trešo vietu īpašnieces iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējās četras valstsvienības cīņu turpinās par 9.vietu.

Latvijas izlases galvenais treneris Edmunds Ščavinsks pirms komandas došanos uz Lisabonu pauda cerību, ka izdosies pacīnīties ar objektīvi spēcīgākiem pretiniekiem, taču par nozīmīgu panākumu nosauca jau kvalificēšanos olimpiskās atlases turnīram.

Lisabonā 12 valstsvienību konkurencē kļūs zināmas trīs komandas, kas pārstāvēs Eiropu pēdējā pasaules olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā. Lisabonā startē astoņas "Grand Prix" sērijas dalībnieces bez Anglijas un Velsas, trīs labākās Eiropas čempionāta A divīzijas komandas un labākā B divīzijas komanda.

Olimpiskajām spēlēm jau ir kvalificējušās četru pirmo vietu ieguvējas no sezonas galveno sacensību seriāla "World Series" – Fidži, Dienvidāfrika, Jaunzēlande un Anglija, kas olimpiskajās spēlēs pārstāvēs Lielbritāniju. Olimpiešu vidū jau ir arī Ziemeļamerikas/Karību jūras valstu čempione ASV un Dienvidamerikas čempione Argentīna, kā arī Eiropas spēcīgākā komanda "Grand Prix" sērijā Francija. Vēl viena vieta piešķirta rīkotājai Brazīlijai, bet par atlikušajām četrām vietām notiks cīņa. Vēl jānosaka Āfrikas, Āzijas un Okeānijas čempioni.

Vēl viena vakance tiks noteikta pasaules kvalifikācijā, kur sacentīsies 16 komandas. Eiropa būs pārstāvēta ar četrām komandām, tostarp Spāniju, kā arī pa trim vienībām no Āfrikas un Āzijas, pa divām no Ziemeļamerikas/Karību jūras valstīm (Kanāda un Meksika), Okeānijas un Dienvidamerikas (Urugvaja un Čīle).