10.06.2014. 19:51
Agrā svētdienas pēcpusdienā mūsu ratiņbasketbola izlases delegācija 17 cilvēku sastāvā devās ceļā uz Čehijas pilsētu Brno, lai piedalītos ratiņbasketbola B divīzijas Eiropas čempionātā (EČ), kas šogad norisinās no 11.jūnija līdz 16.jūnijam.

Šogad Latviju ratiņbasketbola B divīzijas čempionātā pārstāvēs 9 spēlētāji, no kuriem četri spēlētāji – Diāna Dadzīte, Raimunds Beginskis (spēlējošais treneris), Kārlis Gabranovs un Kārlis Podnieks – visu 2013./2014.gada sezonā ratiņbasketbolu spēlējuši ārpus Latvijas. Atlikušie 5 spēlētāji – Guntis Liepiņš, Agris Lasmans, Elvis Urga, Kaspars Turks, un Ansis Bērziņš – spēļu pieredzi guvuši, spēlējot Latvijas atklātajā čempionātā, kā arī starptautiskajās sacensībās.

Līdzi devušies arī Aigars Miklāvs – delegācijas vadītājs un Latvijas ratiņbasketbola sporta federācijas izpilddirektors, sporta ārste Sandra Rozenštoka, fizioterapeite Signe Rinkule un trenera asistents Kaspars Iesaliņš.

Eiropas čempionātā Latvijas izlasei būs jākonkurē ar ratiņbasketbola izlasēm no Horvātijas, Slovākijas, Austrijas, Krievijas, Čehijas, Izraēlas, Lietuvas un Grieķijas. Ukraina savu dalību šajā Eiropas čempionātā ir atsaukusi, pamatojoties uz pašreizējo situāciju viņu valstī.

Šogad B divīzijas spēles noritēs divās apakšgrupās – A un B apakšgrupā. Latvija, kopā ar Horvātiju, Lietuvu, Grieķiju un Krievijas valstsvienību, ievietota A apakšgrupā, savukārt Izraēla, Slovākija, Austrija un Čehija atrodas B apakšgrupā.

Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte atzīst, ka komanda nopietni gatavojusies B divīzijas čempionātam – tika rīkotas vairākas treniņnometnes, kā arī veiksmīga dalība vairākos starptautiskos turnīros ir noderējusi, lai iegūtu lielāku izpratni par to, uz ko B divīzijas komandas ir spējīgas. Šis ratiņbasketbola izlasei ir nozīmīgs panākums, tādēļ no Latvijas Paralimpiskās komitejas puses ir uzstādīts mērķis iekļūt labāko komandu trijniekā. Atgādinām, ka pirmās un otrās vietas ieguvēji dodas uz A divīziju, kuru pārstāv Eiropā spēcīgākās ratiņbasketbola komandas.

Spēļu teksta tiešraides (live score) būs iespējams vērot Starptautiskās Ratiņbasketbola federācijas mājaslapā: Welcome at the IWBF Europe website! un Welcome at the ECMB 2014 website - European... . Tāpat regulāri saņemsim fotoreportāžas no fotogrāfa Jura Bērziņa – Soma, kuras tiks ievietotas Latvijas Paralimpiskās komitejas mājaslapā lpkomiteja.lv

Datums Laiks Komandas Grupa
11/06/2014 19:00 RUS - LAT A
12/06/2014 16:45 LAT - CRO A
13/06/2014 12:15 LTU - LA T A
14/06/2014 15:30 LAT - GRE A
15/06/2014 no 10:00 Pusfināli A-B
16/06/2014 no 10:00 Fināli A-B

Informāciju sagatavojaZane SkujiņaBalance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties