20.04.2015. 23:36
Latvijas U-18 hokeja izlase pēc vēl viena zaudējuma Šveicē notiekošā pasaules čempionāta mačos cīnīsies par vietas saglabāšanu starp planētas spēcīgākajām valstsvienībām. Savā apakšgrupas noslēdzošajā - ceturtajā - mačā Latvijas jaunie hokejisti ar 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:1) pagarinājumā pirmdien piekāpās Šveices vienaudžiem.

Mača pirmajā trešdaļā nevienai no abām komandām vārtus gūt neizdevās, taču pirmie vārtus iemera Šveices hokejisti, izceļoties mača 23.minūte. Tiesa, jau pēc pāris minūtēm savu rēķinu atvēra arī Latvija, kuras labā vairākumā izcēlās Rūdolfs Balcers.

Turpinājumā abas vienības aizvadīja samērā līdzvērtīgu spēkošanos, bet lielāka iniciatīva piederēja Šveicei, taču Latvijas jaunie hokejisti aizsardzībā spēlēja gana prasmīgi. Mājiniekiem no jauna izdevās izvirzīties cīņas 42.minūtē, kad Latvijas vārtsargu Deniju Romanovski pārspēja Robins Fuhss.

Tiesa, arī šajā gadījumā nebija ilgi jāgaida līdz Latvijas atbildei, jo 45.minūtē savus otros vārtus guva Balcers, vēlreiz līdzsvarojot rezultātu šajā cīņā. Lai gan pamatlaika izskaņā spēles gaitu vairāk kontrolēja šveicieši, vārtus gūt viņiem tā arī neizdevās, bet abu izlašu duelis turpinājās pagarinājumā.

Pagarinājumā atkal aktīvāku spēli demonstrēja Šveice, turklāt latviešu aizsargs Kārlis Čukste papildlaikā nopelnīja noraidījumu, atstājot Latviju trijatā pret četriem pretiniekiem. Lai gan mājinieki vairākumu neizmantoja, tā izspēle turpinājās, šveiciešiem vārtus gūstot pāris sekundes vēlāk, kad 64.minūtē izcēlās Deniss Malgins.

Jau vēstīts, ka Latvija ceturtdien pēc ļoti veiksmīga pirmā perioda, ko noslēdza, būdama vadībā ar 3:2, pasaules čempionāta pirmajā cīņā ar 6:11 piekāpās spēcīgajai Kanādai, bet otrajā mačā ar 1:4 tika zaudēts arī Čehijas vienaudžiem.

Savukārt svētdien Latvijas jaunie hokejisti ar 1:3 kapitulēja Somijas valstsvienībai.

Tikmēr Šveices U-18 hokeja izlase piektdien ar 1:3 piekāpās somiem, bet sestdien ar 1:4 atzina Kanādas izlases pārākumu.

Pēdējo apakšgrupas spēli mājinieki aizvadīs otrdien pret Čehijas vienaudžiem.

Latvija ir aizvadījusi visas četras apakšgrupas spēles, visās ciešot zaudējumus un tiekot pie viena punkta, ierindojoties noslēdzošajā piektajā pozīcijā. Līdz ar to izlase turpinās cīņu par vietas saglabāšanu elitē, tiekoties ar A apakšgrupas vājāko vienību, kas būs Vācija vai Zviedrija.

Šveicieši 16 gadu laikā tikai divas reizes nav saglabājuši vietu augstākajā divīzijā, bet 2001.gadā komanda izcīnīja sudraba medaļas.

Pasaules čempionātos šajā vecuma grupā abas valstsvienības iepriekš bija tikušās vienu reizi, kad 2012.gadā ar 4:2 pārāki bija Latvijas hokejisti.

Šveices valstsvienību veido 20 vietējā čempionāta spēlētāji un trīs hokejisti, kuri spēlē Zviedrijas klubos. Šveiciešu komandas galvenais treneris ir Manuels Celio, kurš ir strādājis par U-20 izlases vadītāju un pieagušo valstsvienības trenera asistentu. Nākamajā sezonā speciālists vadīs Šveices junioru līgas klubu Cīrihes «ZSC Lions».

Pērn Latvijas jaunie hokejisti triumfēja pirmās divīzijas A grupas turnīrā, tādējādi atgriežoties augstākajā divīzijā, kur valstsvienībai tas ir piektais turnīrs.

Kā paudis Latvijas U-18 hokeja izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns, komandas mērķis ir nosargāt vietu augstākajā divīzijā.

Sagatavošanās posmā Latvijas jaunieši «Arēnā Rīga» aizvadīja pārbaudes spēli ar nedaudz vecāko Latvijas hokeja izlases rezerves komandu, kur līdzīgā cīņā ar 4:3 tika izcīnīta uzvara. Divus vārtus U-18 izlases labā guva Kārlis Čukste, pa reizei precīzi bija Emīls Ezītis un Rūdolfs Balcers.

Latvijas U-18 hokeja izlases kapteinis pasaules čempionātā ir Kristaps Roberts Zīle, asistenta pienākumus pilda Čukste un Filips Gundars Buncis.

Pasaules čempionāts Šveicē ilgs līdz 26.aprīlim.

Latvijas U-18 hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Egils Mareks Mitens («Rīga»), Denijs Romanovskis (Nešvilas «Jr.Predators», ASV), Gustavs Dāvis Grigals («Rīga 98»);

aizsargi - Kristaps Zīle, Kārlis Čukste (abi - «Rīga»), Eduards Hugo Jansons («Ogre»/«Sāga 97»), Kristiāns Rubīns («Vasteras», Zviedrija), Maksims Ponomarenko («Lorenskog», Norvēģija), Gvido Jansons («Selects Hockey Academy», ASV), Rimants Zeilis (Ilianas «Blackbirds», ASV), Edvards Kļava (Klīvlendas «Jr.Lumberjacks», ASV);

uzbrucēji - Ēriks Žohovs, Roberts Baranovskis, Juliāns Misjus (visi - «Ogre»/«Sāga 97»), Mārtiņš Dzierkals («Rīga»), Bruno Priede, Ričards Bernhards, Emīls Ezītis (visi - «Rīga 98»), Rihards Puide («GCK Lions U-20», Šveice), Rūdolfs Balcers (Stavangeras «Oilers», Norvēģija), Filips Gundars Buncis (Sūsitijas «Musketeers», ASV), Roberts Bļugers («Shattuck St.Mary's», ASV), Eduards Tralmaks (Bostonas «Jr.Bandits», ASV).

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009