01.09.2017. 23:21
Latvijas basketbola izlases pretinieku duelī Eiropas čempionāta D apakšgrupas spēlēs piektdien Stambulā Krievijas izlase sīvā cīņā uzvarēja turnīra saimnieci Turciju.

Sīvajā cīņā Krievija bija pārāka ar rezultātu 76:73 (20:15, 16:18, 19:18, 21:22), kamēr uzvarētāju līderis Aleksejs Šveds šajā mačā izcēlās ar 22 punktiem, mača izskaņā trāpot ļoti svarīgu trejaci.

Mājiniekiem aizvadot pirmo spēli turnīrā, par pārsteigumu «Ulker Sports» hallē visas vietas nebija aizņemtas, tomēr Turcijas izlasei bija milzīgs atbalsts, kuru gan tā nespēja pārvērst panākumā.

Spēle bija ļoti līdzīga, nevienai komandai lielu pārsvaru neiegūstot. Pēc puslaika ar 36:33 vadībā bija Krievija, kura pirms pēdējās ceturtdaļas pārsvaru spēja palielināt vēl par punktu (55:51). Tomēr noslēdzošā spēles ceturkšņa sākumā teicami nospēlēja Turcija, izvirzoties vadībā ar 58:57. Krievi gan uzreiz atguva vadību, tomēr vēl divas ar pusi minūtes pirms beigām tablo rādīja 68:68.

Taču tad savu vārdu teica Krievijas izlases līderi, jo vispirms Timofejs Mozgovs iemeta vienu no diviem sodiņiem, bet 25 sekundes pirms pamatlaika beigām Šveds trāpīja grūtu tālmetienu, kamēr vēl nedaudz vēlāk Vitālijs Fridzons ar diviem «sodiņiem» panāca jau 74:68 Krievijas labā. Mājinieki gan vēl spēja starpību samazināt, taču izglābties turkiem neizdevās.

Uzvarētājiem Šveds guva 22, bet Mozgovs 20 punktus, izcīnot arī deviņas atlēkušās bumbas, kamēr Turcijas izlasē teicams bija jaunais talants Džedi Osmans, kurš izcēlās ar 28 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām zem groziem, šo maču noslēdzot ar 34 efektivitātes punktiem.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase D apakšgrupas turnīru piektdien sāka līdzīgā cīņā ar rezultātu 82:92 (24:21, 23:24, 13:20, 22:27) piekāpjoties Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempionei Serbijai.

Vēl vienā šīs grupas spēlē Beļģija ar 103:90 (24:26, 30:27, 19:14, 30:23) pārspēja Lielbritāniju.

Latvija jau sestdien spēlēs pret Beļģiju, pirmdien tiksies ar Lielbritāniju, otrdien mērosies spēkiem ar Krieviju, bet ceturtdien ar Turciju.

Pēc apļa cīņām katras apakšgrupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā, kas arī norisināsies Stambulā.

Eiropas čempionāts ilgs līdz 17.septembrim. A un B grupu komandas Eiropas čempionātu Helsinkos un Telavivā iesāka ceturtdien, bet piektdien tām bija pirmā brīvdiena.