29.04.2017. 13:47

Šosezon vienīgais Beļģijas izlases basketbolists Eirolīgā ir ASV dzimušais Mets Lodžeski, kurš regulārajā sezonā aizvadīja 26 spēles, tikai divas gan sākot starta pieciniekā, un vidēji laukumā bija vairāk nekā 21 minūti, guva 9,9 punktus un izcīnīja 3,1 atlēkušo bumbu. Viņa pārstāvētais Pirejas "Olympiakos" ceturtdaļfinālā panāca izlīdzinājumu 2-2 pret Stambulas "Anadolu Efes", bet Lodžeski aprīli nācies izlaist savainojuma dēļ.

Saspēles vadītājs Sems Van Rosoms pārstāv Spānijas čempionāta līderi "Valencia" (21-7), kuras rindās aizvadījis 24 spēles, vidēji spēlējis 15 minūtes, guvis 5,4 punktus un izdarījis 2,2 rezultatīvas piespēles. Devītajā vietā esošajai Bilbao "Basket" (13-15) ir divi beļģi – spēka uzbrucējs Aksels Ervels (25min, 6,2p+4,8ab) un aizsargs Žonatans Tabū (22min, 9,5p+3,5rp). Savukārt centrs Kevins Tumbā (16min, 3,3p+4,1ab) pārstāv desmitajā vietā esošo "Murcia" (12-16).

Šā gada finālturnīram beļģi kvalificējās caur kvalifikāciju, kur sešās spēlēs izcīnīja piecas uzvaras un ieguva pirmo vietu grupā, apsteidzot Islandi, Kipru un Šveici. Vienīgā neveiksme tika piedzīvota grupu turnīra pēdējā spēlē Islandē (68:74). Finālturnīrā mūsu un beļģu grupā spēlēs arī briti, krievi, serbi un mājinieki turki.

Arī pirms diviem gadiem Latvija un Beļģija bija vienā apakšgrupā, un toreiz grupu turnīru sākām tieši pret beļģiem, Rīgā viņus uzvarot ar rezultātu 78:67. Beļģija ar trim panākumiem un divām neveiksmēm grupā ieņēma ceturto vietu un izstājās astotdaļfinālā, ar 54:75 atzīstot Grieķijas pārākumu.

Izmantotie resursi:La présélection des Belgian Lions pour...