08.02.2017. 17:32

Flāmu un valoņu zemes pārstāves finālturnīram kvalificējās pēc 10 gadu pārtraukuma, apakšgrupā apsteidzot Baltkrieviju un Poliju. Kvalifikācijas ciklā komandai palīdzēja Beļģijas jaunā zvaigzne – Jekaterinburgas UGMK un “Washington Mystics” centra spēlētāja Emma Mēsemana.

Beļģijas basketbolistes treniņnometni sāks 9. maijā “Lange Munte” zālē Kortrijkā (franču valodā Kurtrē). Komandas vadība atteikusies no ieceres gatavošanās posmu aizvadīt Namūrā, kur “Belgian Cats” trenējās iepriekš.

Pirmās pārbaudes spēles tiks aizvadītas 26.-28. maijā, izbraukumā Itālijā sacenšoties pret laukuma saimniecēm, kā arī Krieviju un Ungāriju. Turnīra norises vieta vēl nav izziņota.

Nākamās trīs cīņas notiks mājās. Beļģija 2. jūnijā Vevelgemā un 3. jūnijā Kortrijkā uzņems Olimpisko vicečempioni Spāniju, savukārt 10. jūnijā Iprā mērosies spēkiem ar ziemeļu kaimiņieni Nīderlandi.

Eiropas čempionāta C grupā Beļģija spēlēs pret Melnkalni (16. jūnijā), Krieviju (17. jūnijā) un Latviju (19. jūnijā). Grupas uzvarētājas automātiski kvalificēsies ceturtdaļfinālam, savukārt otrās un trešās vietas ieguvējas 20. jūnijā cīnīsies astotdaļfinālā.

Mērķis ir izkļūt no grupas un punkts, raksta Basketfeminin.com apskatnieks Kristjans Detrozs. “Būtu bezatbildīgi un neveselīgi apgalvot, ka Beļģija mērķē uz Top 6 (kas nodrošina ceļazīmi uz Pasaules čempionātu, ja Spānija finišē sešniekā). Pat viens no pasaules labākajiem treneriem Lukass Mondelo oficiāli teicis, ka jāpārvar pirmā kārta, jāiekļūst ceturtdaļfinālā un tad jāskatās tālāk.”

Izmantotie resursi:Les Belgian Cats changent de camp de base et...A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties