01.07.2015. 17:26
Eiropas Volejbola konfederācija (CEV) paziņojusi komandu sadalījumu pludmales volejbola Kontinentālā kausa (KK) izcīņas 4. kārtas turnīrā, kurā savus pretiniekus ir uzzinājušas arī Latvijas vīriešu un sieviešu pludmales volejbola izlases.

Abas Latvijas komandas 4. kārtā no 5. līdz 8. septembrim spēlēs Krievijas pilsētā Sočos. Latvijas vīriešu izlase cīņā par iekļūšanu KK izcīņas pusfinālā mērosies spēkiem ar Krievijas, Baltkrievijas un Slovākijas izlasēm, savukārt Latvijas pludmales volejbolistes būs vienā grupā ar Francijas, Zviedrijas un Anglijas komandām.

Katras grupas divas labākās komandas kvalificēsies KK pusfinālam, kas tāpat kā finālturnīrs notiks 2016. gadā. Kopumā 4. kārtā 16 komandas kā vīriešu, tā sieviešu konkurencē, būs sadalītas pa četrām grupām, noskaidrojot pa astoņām komandām, kuras iekļūs pusfinālā.Turnīri notiks arī Viļņā (Lietuva), Salonikos (Grieķija) un Telavivā (Izraēla). KK izcīņas pusfinālā jau ir tikušas pa astoņām komandām, kuras uzvarēja KK izcīņas 3. kārtas grupu turnīros.

Latvijas pludmales volejbolisti maija sākumā KK izcīņas 3. kārtā savās grupās pirmās vietas nespēja izcīnīt, tāpēc pa tiešo netika pusfinālā, bet ir spiesti spēlēt ceturtajā kārtā. Latvijas vīriešu izlasi pārstāvēja Jānis Šmēdiņš/Mārtiņš Pļaviņš un Ruslans Sorokins/Aleksandrs Solovejs. Turcijas pilsētā Fethijē notikušajā grupas turnīrā pirmajā spēlē ar 2:0 tika uzvarēta Horvātija, grupas finālā ar 1:2 zaudēts Turcijai, bet spēlē par 2. vietu grupā ar 2:0 uzveikta Anglija.

Latvijas sieviešu izlasē startēja Alise Lece/Marta Ozoliņa un Inese Jursone/Tīna Graudiņa. Viņas Kipras pilsētā Limasolā pirmajā spēlē ar 0:2 zaudēja Nīderlandei, tad ar 2:0 uzvarēja Kipru, bet cīņā par 2. vietu grupā ar 0:2 zaudēja Somijai.

KK ir saistošs noskaidrojot ne tikai spēcīgāko kontinenta pludmales volejbola nāciju, bet galvenokārt cīņā par olimpiskajām ceļazīmēm uz 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie ceļazīmes uz četrgades nozīmīgāko sporta forumu tiks Kontinentālā kausa fināla uzvarētāji, kuri kļūs zināmi 2016. gada jūnijā. Savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji olimpisko sapni vēl varēs piepildīt Starpkontinentālajā finālturnīrā.

Olimpiskajās spēlēs startēs pa 24 duetiem vīriešiem un sievietēm. Vienu valsti katrā kategorijā varēs pārstāvēt ne vairāk par diviem pāriem. Izstrādātais kvalifikācijas nolikums paredz, ka pie olimpiskajām ceļazīmēm tiks 15 labākie pasaules ranga dueti, par atskaites punktu ņemot 2016. gada 13. jūniju. Automātiski ceļazīmi nodrošinās arī šī gada pasaules čempioni, kā arī piecas komandas, kuras nākamgad uzvarēs Kontinentālā kausa izcīņas turnīros savos kontinentos. Savukārt Starpkontinentālajā finālturnīrā tiks noskaidrotas vēl divi olimpiskie dueti. Viena vieta olimpiskajās spēlēs ir garantēta mājiniekiem – Brazīlijas volejbolistiem, kuri gan varēs cīnīties arī par otru ceļazīmi kā visi pārējie.

Sīkāk ar Kontinentālā kausa izcīņas izspēles kārtību, sadalījumu grupās un turnīru norises vietām var iepazīties CEV mājas lapā CEV - Confédération Européenne de Volleyball pludmales volejbola KK izcīņas sadaļā.

Informāciju sagatavoja:Latvijas Volejbola federācijasPreses dienestsTatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties