04.09.2015. 13:10
Krievijas kūrortpilsētā Sočos sākusies Kontinentālā kausa pludmales volejbolā 4. kārta. Pirmās savu pusfinālu aizvadīja dāmas, cīnoties ar Zviedrijas pludmales volejbolistēm. Viss izšķīrās trešajā mačā, kuru Inese Jursone un Tīna Graudiņa zaudēja trīs setos ar 1-2 (15:21, 21:14, 12:15). Latvija piekāpās Zviedrijai ar 1:2, kas nozīmē cīņu ar Anglijas izlasi par iespēju rīt spēlēt par pēdējo ceļazīmi uz Kontinentālā kausa finālu.

Kontinentālā kausa 4. kārtu sievietēm kā pirmās sāka Inese Jursone un Tīna Graudiņa, mērojoties spēkiem ar Zviedrijas pludmales volejbolistēm Kristīnu un Sūzanu Tarinām. Pirmā seta pirmajā pusē laukumā dominēja Latvijas duets, iekrājot par sešu punktu pārsvaru. Tehniskajā pārtraukumā dueti devās pie rezultāta 13:8. Latvijas dueta panākumi lielā mērā izrietēja no Graudiņas labās spēles pie tīkla, neļaujot pretiniecēm viegli gūt punktus. Uz brīdi zviedrietēm izdevās izmantot latviešu nespēju gūt punktus, samazinot rezultāta starpību līdz trīs punktiem. Seta turpinājumā latvietes veica izrāvienu un noslēdz to ar pārliecinošu uzvaru - 21:14.

Otrā seta ievadā pāri cīnījās punkts punktā līdz pirmās pie divu punktu pārsvara tika Zviedrijas pludmales volejbolistes (8:6). Līdz tehniskajam pārtraukumam Jursone un Graudiņa atspēlējās un devās atpūtā pie labvēlīga rezultāta 11:10. Pēc pārtraukuma Graudiņa turpināja bloķēt pretinieču uzbrukumus, izvirzot Latvijas duetu vadībā ar 14:11. Latvietēm nebija nekādu problēmu ar pārsvara noturēšanu, izcīnot uzvaru divu setu cīņā ar 2-0 (21:14, 21:15) un izvirzot Latviju vadībā pusfinālā pret Zviedriju ar 1:0.

Kā nākamās laukumā devās Marta Ozoliņa un Alise Lece, kurām par otro uzvaru Latvijai bija jāmērojas spēkiem ar Karinu Lundkvistu un Anni Rininslandu. Pirmajā setā bija vērojama līdzvērtīga abu duetu cīņa, tehniskajā pārtraukumā minimālā vadībā dodoties latvietēm (11:10). Tuvojoties seta izskaņai, ne Ozoliņai, ne Lecei neizdevās noslēgt savus uzbrukumus, nonākot iedzinējos ar 14:16. Zviedrijas duets turpināja dominēt arī seta izskaņā, izcīnot panākumu ar 21:17.

Otrā seta ievadā Latvijas pludmales volejbolistēm bija lielas problēmas ar uzbrukumu noslēgšanu. Tā rezultātā zviedrietes izvirzījās vadībā ar 8:3, divus eisus gūstot Annei Rinislandai. Ozoliņa un Lece nespēja atgūties, nonākot iedzinējos ar 3:10. Ar to arī seta un mača liktenis bija izšķirts. Turpinājumā nopietni pavērsieni nenotika, Ozoliņai un Lecei atzīstot pretinieču pārākumu ar rezultātu 0:2 (17:21, 13:21).

Līdz ar to pusfināla uzvarētājs tika noskaidrots zelta mačā, savā starpā tiekoties Inesei Jursonei/Tīnai Graudiņai un Karinai Lundkvistai/Annei Rininslandai. Izšķirošo cīņu dueti sāka līdzīgi. Tuvojoties pārtraukumam, zviedrietes ieguva trīs punktu pārsvaru, kas jau bija nopietns pieteikums uz uzvaru setā (11:8). Uzreiz pēc tehniskā pārtraukuma Graudiņa netika galā ar pretinieces servi, rezultāta starpībai sasniedzot četrus punktus. Uzreiz sekoja latviešu izrāviens, rezultātam kļūstot 13:14. Diemžēl tas arī bija viss, uz ko Latvijas pludmales volejbolistes šajā setā bija spējīgas. Zviedrietes veica izšķirošo izrāvienu un uzvarēja pirmo setu ļoti pārliecinoši - 21:15.

Otro setu ļoti labi sāka Graudiņa, ar diviem blokiem izvirzot Latvijas duetu vadībā ar 4:1. Līdz tehniskajam pārtraukumam latvietes turpināja dominēt laukumā, palielinot pārsvaru līdz septiņiem punktiem (14:7). Tas jau ļāva paredzēt, ka pusfināla liktenis izšķirsies zelta mača trešajā setā. Seta izskaņā Graudiņa ļāva pretiniecēm nedaudz atspēlēties, bet tas tāpat tika uzvarēts pārliecinoši ar 21:14.

Trešo setu ar 2:0 sāka Zviedrijas duets, bet latvietes nedomāja tik viegli atdot šo svarīgo maču (2:2). Līdz pat seta izskaņai cīņa ritēja punkts punktā. Uz brīdi latvietēm izdevās pārņemt minimālo vadību, bet zviedrietes to pirms izšķirošajiem notikumiem atguva (12:11). Uzreiz pēc tam zviedrietes guva vēl vienu punktu, nonākot ļoti tuvu uzvarai. Latvietes cīnījās līdz galam, bet tomēr atzina pretinieču pārākumu ar rezultātu 1-2 (15:21, 21:14, 12:15).

Līdz ar to Latvijas izlase pusfinālā piekāpās Zviedrijai ar rezultātu 1-2, kas nozīmē, ka latvietes nonāca zaudētāju zarā. Latvijas komandai šodien plkst. 15:00 pēc Latvijas laika būs jācīnās ar Angliju. Uzvaras gadījumā sestdien būs iespēja pacīnīties par pēdējo ceļazīmi uz Kontinentālā kausa fināla posmu.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161