01.06.2012. 23:42
Latvijas pludmales volejbola pāri Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš, kā arī Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins piektdien piedzīvoja zaudējumus savos Eiropas čempionāta finālposma astotdaļfināla mačos.

Abi Latvijas dueti dalību turnīrā tādējādi noslēdza dalītā devītajā vietā, kam vajadzētu uzlabot sportistu pozīcijas FIVB rangā, pēc kura tiek noteikti dalībnieki gaidāmajās Londonas olimpiskajās spēlēs.

Turnīrā ar septīto numuru izliktie Pļaviņš/Šmēdiņš astotdaļfināla mačā ar 0-2 (17:21, 21:23) zaudēja vāciešiem Tomasam Kačmarekam un Aleksandram Valkenhorstam, kuri izlikti ar 15.numuru.

Savukārt ar astoto numuru izliktie Samoilovs/Sorokins ar rezultātu 0-2 (19:21, 19:21) piekāpās Aleksandram Brouveram/Robertam Mēvsenam no Nīderlandes, kuri sacensībās izlikti ar 12.numuru.

Kā ziņots, Samoilovs/Sorokins iepriekš izcīnīja uzvaras visās trijās Q apakšgrupas spēlēs, ieņemot pirmo vietu un automātiski iekļūstot astotdaļfinālā.

Savukārt Pļaviņš/Šmēdiņš P apakšgrupā izcīnīja vienu uzvaru, ieņemot trešo pozīciju, bet izslēgšanas turnīra pirmās kārtas cīņā ar rezultātu 2-0 (21:17, 21:19) piektdien uzvarēja krievus Jaroslavu Koškarevu/Konstantīnu Semjonovu, kuriem turnīrā ticis 24.numurs.

Tikmēr sieviešu pamatturnīrā zaudējumus visās trijās apakšgrupas cīņās piedzīvoja Latvijas sportistes Inguna Minusa un Inese Jursone, kurām, visticamāk, šis bija pēdējais kopējais turnīrs karjerā. Viņas tādējādi neiekļuva izslēgšanas turnīrā.

Eiropas čempionāta finālposmā ir tāda pati izspēles kārtība kā "Grand Slam" sacensībās - 32 pamatturnīra pāri tika sadalīti astoņās grupās, pa četriem katrā. Grupu turnīrā katrs duets ar katru izspēlēja pa mačam savā apakšgrupā, un, lai turpinātu cīņu par titulu, bija jāieņem vismaz trešā vieta.

Grupas uzvarētāji automātiski garantēja sev vietu labāko 16 dalībnieku skaitā, bet katras apakšgrupas otrās un trešās vietas ieguvēji aizvadīja cīņas ar citu grupu šo pašu vietu ieguvējiem. Tam volejbolistu duetam, kas apakšgrupā palika ceturtajā vietā, turnīrs beidzies ar dalītu 25.-32.vietu.

Kā jau daudzos sporta veidos, arī pludmales volejbolā šogad galvenās sacensības būs Londonas olimpiskās spēles. Pēc pasaules čempionāta, kas noslēgsies 17.jūnijā, Londonas Olimpiādei būs kvalificējušies pa 16 FIVB ranga labākajiem duetiem vīriešu un sieviešu konkurencē, tomēr vienu valsti varēs pārstāvēt tikai divi dueti. Šobrīd FIVB olimpiskajā rangā Pļaviņš/Šmēdiņš, kā arī Samoilovs/Sorokins atrodas labāko 16 vidū, kamēr Minusa/Jursone jau zaudējušas visas cerības.Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties