30.04.2015. 09:19
Kanādas hokejisti, kuri piektdien plkst. 17.15 Prāgā būs pirmie Latvijas izlases pretinieki 2015.gada pasaules čempionātā, trešdien savā vienīgajā pārbaudes spēlē ar 4:2 (1:2, 2:0, 1:0) Vīnē apspēlēja Austriju.

Pēc pirmā perioda austrieši savā laukumā vēl atradās vadībā ar rezultātu 2:1, abus vārtus gūstot Rafaelam Herburgeram, tomēr spēles turpinājumā ielaida trīs bezatbildes vārtus un piekapās Toda Maklelana vadītajiem hokeja dzimtenes pārstāvjiem. Uzvarētāju labā pa vārtiem un rezultatīvai piespēlei iekrāja Klods Žirū un Tailers Eniss, bet Maiks Smits atvairīja 16 no 18 mājinieku metieniem.

Zīmīgi, ka abas komandas 12.maijā tiksies arī pasaules čempionātā. Savā pirmajā spēlē 1.maijā kanādieši gan eksaminēs Latviju. Jau vēstīts, ka Kanādas izlasei palīdzēs tās spožākā zvaigzne, Soču olimpiskās zelta komandas kapteinis Sidnijs Krosbijs.

Jau piecos čempionātos pēc kārtas Kanāda aizķērusies aiz ceturtdaļfināla barjeras. Pēdējo reizi to izdevās pārvarēt 2009.gadā, kad ar 4:2 pārspēta tieši Latvija.

Jau ziņots, ka Aleksandra Beļavska vadītā Latvijas izlase uzvarēja vien trīs no astoņām pārbaudes spēlēm, tomēr pēdējās divās no tām ar 5:1 un 3:2 (pēcspēles metienos) pārspēta spēcīgā Slovākija.