15.12.2013. 01:09
Latvijas sporta deju pāris Edgars Līnis un Elīza Ancāne piektdien Rīgā notikušajā Eiropas kausā Standartdejās (ST) 18 pāru konkurencē izcīnīja 3.vietu. Sīvā cīņā ar Lietuvas dejotājiem par kausa ieguvējiem kļuva Vadims Šurins un Anastasija Meškova no Krievijas. Pirmajā sacensību dienā Latvijas veiksmīgo startu papildināja vēl citās grupās iegūtās trīs godalgotas vietas.

iektdien Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā, sākās lielākās un prestižākās starptautiskās sporta deju sacensības Latvijā “Baltic Grand prix 2013”, kuras norisinās jau 32. reizi. Pirmajā sacensību dienā galvenais notikums bija Eiropas kauss ST dejās pieaugušo grupā, kur katru no astoņpadsmit startējušām valstīm pārstāvēja viens pāris. Latvijas vicečempioni Edgars Līnis un Elīza Ancāne iekļuva fināla sešiniekā un izcīnīja 3.vietu, atkārtojot valsts čempionu Andreja Rogovenko un Annas Vorončukas panākumu Pasaules kausā septembrī. Līdz ar to Latvija jau ceturto gadu pēc kārtas ir finālā Eiropas kausā ST dejās. Sīvajā cīņā par uzvaru abu favorītpāru starpā nedaudz negaidīti virsroku ņēma Krievijas piektais pāris Vadims Šurins un Anastasija Meškova, kuri rādīja pārliecinošu sniegumu un pārspēja Lietuvas vicečempionus Evaldu Sodeiku un Ievu Zukauskaiti.

Pasaules sporta deju federācijas (WDSF) reitinga sacensībās pieaugušajiem 10 deju programmā 27 pāru vidu pārliecinoši uzvarēja Eiropas čempionāta trešās vietas ieguvēji Jāks Vainomā un Taina Savikurki no Somijas, bet Latvijai tika divas godalgotas vietas. Abu šī gada Latvijas čempionu (ieguva pilnīgi vienādu rezultātu un abiem piešķīra uzvaru -aut.piez.) savstarpējā konkurencē nedaudz pārāki bija Marts Puniņš un Dana Jākobsone, izcīnot otro vietu un trešajā atstājot Kārli Treiju un Anastasiju Krivošejevu. Junioru II grupā (14-15.g.) 10 deju programmā pārliecinošu uzvaru svinēja šā gada pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēji Roberts Bērziņš un Megija Morīte, otrajā un trešajā vietā atstājot divus Krievijas deju pārus. Jauniešiem (16-18.g.) Latīņamerikas dejās Latvijas pāris Vladimirs Voložaņinovs un Diāna Mackēviča ierindojās piektajā vietā, bet uzvarētāju godā Somiju pārstāvošais Aleksejs Smoļiaņinovs un Ona Oinas.

Sestdien “Baltic Grand prix 2013” ietvaros norisināsies pasākuma galvenais notikums – pasaules čempionāts jauniešiem 10 deju programmā, kā arī WDSF Open reitinga turnīrs un Rīgas domes kauss pieaugušajiem ST dejās.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA