06.05.2014. 20:59
Pagājušajās brīvdienās starptautiskajās sporta deju sacensībās “Riga city cup” Pasaules sporta deju federācijas (WDSF) “World open” reitinga turnīrā Latīņamerikas (LA) dejās pieaugušo grupā 61 pāra konkurencē Latvijas čempioni Marts Smolko un Viktorija Puhovika izcīnīja 2.vietu, bet uzvaru izcīnīja pasaules ceturtais labākais pāris Čārlzs Šmits un Jeļena Saļikova, ziņo Latvijas Sporta deju federācijas (LSDF) preses sekretārs Ivars Bācis.

Garajās svētku brīvdienās Latvijā norisinājās divas vērienīgas un lielas starptautiskas sporta deju sacensības.  Pēc Ķīpsalā notikušā “Magic dance 2014” nākošajā dienā viesnīcas “Radisson Blue Latvija” telpās norisinājās “Škutāna deju skolas” rīkotās sacensības “Riga city cup”, kuru ietvaros deju pāri sacentās WDSF “World open” reitinga turnīrā LA dejās. Šāds augsts reitinga turnīrs, kas tenisā atbilstu “ATP Mater1000”, pieaugušo grupā pulcēja 61 pāri no 17 valstīm, bet visās grupās kopumā piedalījās vairāk nekā 300 deju pāri.

“World open” reitinga turnīrā Latīņamerikas (LA) dejās krietni pārāku sniegumu demonstrēja un vienbalsīgu pirmo vietu nopelnīja iepriekšējā dienā “Magic dance” sacensībās trešo vietu ieņēmušie Čārlzs Smits un Jeļena Saļikova no Francijas, kuri pagājušajā gadā pasaules čempionātā bija ceturtie. Līdzīgu sniegumu rādīja un par otro vietu cīnījās trīs valstu čempioni, no kuriem veiksmīgāki izrādījās mūsējie Marts Smolko un Viktorija Puhovika, iegūstot otro vietu. Trešie palika Joels Lopezs un Kristīna Bepečnova no Andoras, bet aiz goda pjedestāla ierindojās Eiropas čempionāta 12.vietas ieguvēji Romāns Gerbejs un Vera Bondareva no Ukrainas. Fināla sešinieku noslēdza Latvijas dejotājs un vairākkārtējais valsts čempions Jevgēņijs Suvorovs, kurš kopš pagājušā gada vidus ar Jeniju Libmanu pārstāv Izraēlu.

Jauniešu grupā (16-18 g.) WDSF Open turnīrā LA dejās no 39 pāriem finālā līdzvērtīgā duelī par uzvaru Aleksejs Smoļiaņinovs un Ona Oinas no Somijas pārspēja Krievijas dejotājus Maksimu Elfimovu un Violetu Dzeniku, kuri bija nepārspēti dienu iepriekš “Magic dance”. Godalgoto trijniekā iekļuva arī Latvijas vicečempioni Karls Aņiščenko un Estere Klapere, kuriem tā jau bija otrā trešā vieta divās dienās, bet sestie finālā bija Gints Bērziņš un Megija Morīte. Savukārt, Junioriem II (14-15 g.) Standartdejās uzvaru izcīnīja Latvijas vicečempioni Vladislavs Pečens un Adrija Andruškēviča.

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa