10.08.2013. 22:16
Eiropas U16 čempionāta finālā Albenā tiksies Spānijas un Čehijas basketbolistes. Sestdien, 10. augustā, spānietes pusfinālā apspēlēja Ungāriju ar rezultātu 50:49, savukārt čehietes uzvarēja Itāliju - 73:54. Labāko sabiedrību atstās Lietuvas kadetes.

Latvijas izlase šonedēļ spēlēja pret abām finālistēm. Aināra Čukstes trenētā komanda cīņā pret astoņkārtējo Eiropas čempioni Spāniju ceturtās ceturtdaļas vidū atradās vadībā ar 52:48. Latvijas kapteine Paula Strautmane pēc divām nesportiskajām piezīmēm sasniedza pārkāpumu normu un bija spiesta atstāt laukumu, bet spānietes galotnē izrāva uzvaru (54:63).

Trīskārtējā Eiropas medaļniece un jaunatnes Olimpiskā festivāla uzvarētāja Čehija bija Latvijas pretiniece ceturtdaļfinālā. Trešās ceturtdaļas sākumā čehietēm bija divdesmit divu punktu pārsvars – 22:44, taču Latvijas spēlētājas veica 31:13 atspēlēšanos, samazinot starpību līdz četriem punktiem. Galotnē veiksmīgākas bija pretinieces (56:66).

Sestdien spānietes devīto reizi desmit gadu laikā sasniedza Eiropas čempionāta finālu, trešo reizi pēc kārtas paveicot to galvenā trenera Evaristo Peresa vadībā. Viņu pretinieces ungārietes pusfinālā iekļuva pēc 37 gadu pārtraukuma un nonāca viena metiena attālumā no čempionāta galvenās spēles, taču dramatiskā cīņā piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 49:50.

Spānijas līdere Anhela Salvadoresa uzvaras grozu guva 67 sekundes pirms finālsvilpes, spēli pabeidzot ar 22 punktiem. Ungārietes Deboras Dubei pēdējais metiens nesasniedza mērķi un spānietes varēja līksmot par trešo finālu vasarā, ieskaitot EuroBasket Women 2013 un Eiropas U20 čempionātu. Jāatzīmē, ka Spānijas kadetes Eiropas čempionātos uzvarējušas 16 spēlēs pēc kārtas.

Otrajā pusfinālā Čehija pēc pirmā puslaika zaudēja Itālijai ar 27:31, taču turpinājumā pārņēma iniciatīvu un dominēja laukumā. Divarpus minūtes pirms beigam čehiešu pārsvars sasniedza septiņpadsmit punktus – 64:47. Galotnē atrāvienu izdevās nostiprināt vēl vairāk, svinot uzvaru ar 73:54 (14:11, 13:20, 20:6, 26:17). Centra spēlētāja Jūlija Reisingerova uzvarētāju labā izcēlās ar 19 punktiem un 13 izcīnītām bumbām zem groziem.

Čehietes finālā iekļuva trešo reizi. Pirmajos divos mēģinājumos 1997. un 2006. gadā zelta spēlēs piedzīvoti zaudējumi pret Krieviju un Spāniju.

Izdzīvošanas turnīrā par trīspadsmito vietu Bulgārija bez variantiem zaudēja Beļģijai – 43:69, savukārt Lietuva nespēja neko padarīt Nīderlandei, atzīstot pretinieču pārākumu ar 52:84. Nīderlande un Beļģija svētdien savstarpējā cīņā noskaidros komandu, kura nākamgad turpinās spēlēt A divīzijā.

Izmantotie resursi:FIBA Europe

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222