20.05.2013. 11:58

18. un 19.maijā Igaunijā, Rūsmae, notika Baltijas Čempionāts orientēšanās sportā, kurā piedalījās jauniešu, junioru un pieaugušo izlašu komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Sanktpēterburgas apgabala. Latvijas sportisti izcīnīja 5 zelta medaļas garās distances un stafešu sacensībās un kopvērtējumā ierindojās otrajā vietā aiz Lietuvas orientieristiem, vēsta Latvijas Orientēšanās federācijas pārstāvis Jānis Tamužs.

Sacensību pirmajā dienā, 18.maijā, Baltijas Čempionāta medaļas tika izcīnītas, sacenšoties garajā distancē. Jauniešu grupās līdz 14 gadu vecumam zelta medaļu izcīnīja Vilma Alberinga, grupā līdz 18 gadu vecumam Alvis Reinsons ieguva bronzas godalgu. bet Sandra Grosberga palika nepārspēta meiteņu konkurencē. Junioru grupā līdz 20 gadu vecumam vīriešu konkurencē visus trīs goda pjedestāla pakāpienus aizņēma Latvijas jaunie sportisti - Rūdolfs Zērnis, Mikus Puriņš un Jānis Sārs.

Visvairāk dalībnieku un lielākā konkurence bija elites grupās. Vīriešu elitē tveicīgajā dienā bija jāveic 13,9km gara distance un visātrāk to paveica Igaunijas pārstāvis Timo Silds - 1:19:19. Edgars Bertuks kāpa uz trešā goda pjedestāla pakāpiena, savam OK “Alūksne” komandas biedram piekāpjoties 2:39. Vēl labāko desmitniekā no Latvijas iekļuva Jānis Kūms (8.v. +6:45) un Kristaps Ozoliņš (10.v. +7:23)

Sieviešu elitē 9km garajā distancē par uzvarētāju kļuva lietuviete Indre Valaite, kurai distances veikšana prasīja 1:08:08. Latvijas sportistes par augstākajām vietām necīnījās. Līga Ārniece uzrādīja labāko rezultātu no latvietēm un ierindojās 10.vietā, 9:33 aiz uzvarētājas.

Pēc pirmās dienas komandu vērtējumā Latvija ierindojās otrajā vietā aiz Lietuvas.

Otrajā dienā Latvijas komandas cerības saistījās ar panākumiem stafešu sacensībās, kurās iepriekšējos gados bija izdevies nosvērt uzvaras likteni komandu vērtējumāpar labu sev.

Jauniešu konkurencē par Baltijas Čempioniem kļuva Endijs Titomers, Edgars Ustinovs un Uldis Upītis, kuri pārliecinoši uzvarēja vecuma grupā līdz 16 gadiem. Junioru konkurencē sieviešu komanda - Līga Valdmane, Rūta Plakane, Sandra Grosberga - ierindojās trešajā vietā, bet neapturami bija juniori, kuri izcīnīja gan pirmo, gan trešo vietu. Čempionu komandā startēja Mikus Puriņš, Jānis Sārs un Rūdolfs Zērnis, bet bronzas medaļas ieguva Latvijas otrā komanda, kuras sastāvā bija Daniels Kārkliņš, Atis Heinols un Alvis Reinsons.

Prestižākās medaļas tika izcīnītas elites grupās, kurās sieviešu elitē Latvijas komandai neveiksmīgs izvērtās otrais etaps un nācās samierināties ar 4.vietu. Dubultu uzvaru šajā grupā izcīnīja Lietuvas izlases komandas.

Vīriešu elitē jau pirmajā etapā, kurā Latvijas komandu pārstāvēja Jānis Kūms, izveidojās līderu trio - Latvija, Lietuva un Igaunija - kas turējās kopā līdz pat finišam. Otro etapu veica Mārtiņš Sirmais un pēdējā etapā raidīja Edgaru Bertuku. Distances beigu daļa veda pa labi pārskatāmu izcirtumu un uz pēdējo kontrolpunktu un finišu bija jāskrien pa šo izcirtumu pret kalnu un tur arī izšķīrās medaļu liktenis. Lietuvas sportists Vilius Aleliunas bija neapturams un finišā ieskrēja ar 7 sekunžu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Edgars Bertuks spēja apsteigt iepriekšējās dienas čempionu Timo Sild un izcīnīt komandai sudraba medaļas.

Likumsakarīgs izvērtās komandu kopvērtējums, kurā Latvijai nācās piekāpties Lietuvas orientieristiem, kuriem ļoti veiksmīga izvērtās arī otrā sacensību diena.

Nākamās Latvijas izlases sacensības būs Pasaules Čempionāts Somijā, no 7. līdz 14.jūlijam.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]