25.09.2016. 14:03
Latvijas motokrosa izlase svētdien Itālijā nesekmīgi aizvadīja prestižā Nāciju kausa B finālu, jo Dāvis Ivanovs un Toms Macuks nespēja sasniegt finišu.

Abi Latvijas braucēji piedzīvoja kritienus, Macukam izstājoties pēc veiktiem 11 apļiem, bet Ivanovs sacīksti beidza jau pēc septiņiem apļiem. Macuks tika klasificēts 28.pozīcijā, bet Ivanovs palika trīs vietas zemāk, bet līdz izstāšanās brīdim viņi abi brauca pirmā desmitnieka lejasgalā.

B finālā ātrākais bija vācietis Deniss Ulrihs, bet komandu vērtējumā uzvarēja Īrija, kuras labākie sportisti Martins Barrs un Stjuarts Edmonds ieņēma attiecīgi ceturto un astoto vietu, nopelnot 12 punktus un apsteidzot ilgu laiku līderpozīcijā esošo Portugāli, kam noslēgumā bija par punktu vairāk.

Īrija līdz ar to ieguva iespēju vēlāk svētdien startēt A finālā.

LETA jau ziņoja, ka sestdien kvalifikācijas sacensībās Latvijas motokrosisti guva 20.vietu, paliekot pirmie aiz svītras iekļūšanai A finālā.

Sestdien kvalifikācijā MXGP klasē 15.vietu izcīnīja Dāvis Ivanovs, MX2 klasē Kārlis Sabulis palika 19.pozīcijā, kaut vēl pēdējā aplī bija 16.vietā, tomēr atlikušajā distances daļā pamanījās piedzīvot kritienu, bet «Open» klasē Toms Macuks pēc diviem kritieniem bija 24. labākais braucējs.

Sabulis guva pleca traumu un svētdien uz starta nevarēja doties.

Līdz ar to, saskaitot kopā divus labākos rezultātus, Latvija ar 34 punktiem palika 20.pozīcijā, tomēr tuvākā konkurente Čehija bija trīs punktu attālumā. Tikmēr uzvaru kvalifikācijā ar trim punktiem izcīnīja Francija.

Latvijas izlase 2013.gadā caur B finālu spēja iekļūt galvenajā finālā.

Pērn Latvija ar 29 punktiem kvalifikācijā guva 19.vietu un A finālā iekļuva kā pēdējā. Tiesa, arī finālā neizdevās pakāpties augstāk par 19.pozīciju, jo sacensību dienas rītā Pauls Jonass piedzīvoja kritienu un turpinājumā vairs neizgāja uz starta.

Latvijas pārstāvis par Nāciju kausa izcīņas čempionu vienīgo reizi kļuvis 1968.gadā, kad to PSRS izlases sastāvā spēja paveikt Arnis Angers. Neatkarības gados Latvija labāko rezultātu sasniedza 1992.gadā, kad salīdzinoši mazā konkurencē izcīnīja 11.vietu, bet pēc tam sekmīgākais bijis 2014.gads, kad savās mājās «Zelta zirga» trasē Ķegumā tika gūta 12.vieta.