30.01.2014. 12:48
Pirmo reizi Latvijas Olimpiskās kustības vēsturē Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos no 8. līdz 22. februārim darbosies Latvijas kā oplimpisko spēļu dalībvalsts īpašā pārstāvniecība Latvijas Māja. Paredzēts, ka tajā viesosies Latvijas olimpieši, mākslinieki, mūziķi, uzņēmēji, līdzjutēji, kā arī citu valstu  akreditētie viesi un žurnālisti, portālu Diena.lv informēja Latvijas Mājas preses pārstāve Inga Vasiļjeva.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Olimpisko spēļu dalībvalstis tradicionāli organizē hospitality houses jeb viesmīlības mājas – sabiedrisku, atvērtu vietu, kur Olimpisko spēļu ietvaros rīkot tikšanās, iepazīstināt ar savas valsts kultūru, mākslu, virtuvi, tradīcijām un, protams, tā ir vieta, kur sportisti var klātienē tikties ar saviem līdzjutējiem. Pirmās iestrādes šādas Latvijas valsts pārstāvniecības idejai aizsākās jau Olimpisko spēļu laikā Soltleiksitijā, kad šāda vieta tapa, pateicoties vietējās latviešu kopienas atbalstam. Ziemas Olimpiskajās spēlēs Sočos, sadarbojoties Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai (LTRK), Latvija pirmo reizi pilnvērtīgi realizēs Latvijas Mājas ideju.

Latvijas Māju 9.februārī oficiāli atklās Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un LTRK prezidents Gundars Strautmanis.

„Olimpiskās spēles ir svarīgākais notikums sporta dzīvē un faktiski viens no ievērojamākajiem globālās kopienas sabiedriskajiem notikumiem. Olimpiskās spēles vieno ne tikai sportistus un sporta līdzjutējus, bet vienkopus pulcina valstu un valdību līderus, uzņēmējus un sabiedriski aktīvus cilvēkus,” akcentē Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis. Latvijas Māja ir iespēja visiem klātesošajiem Ziemas Olimpiskajās spēlēs iepazīt Latvijas mākslu, garšu pasauli, baudīt Latvijas gaisotni, kā arī vērot tiešraidē Latvijas sportisku sniegumu. Protams, uzņēmējiem tā ir iespēja veidot un stiprināt lietišķos kontaktus.”

Latvijas Mājā, kas atradīsies viesnīcas Radisson Lazurnaya Kongresu hallē, viesosies Latvijā iemīļoti mūziķi Linda Leen, Intars Busulis, Marija Naumova, Raimonds Ozols, Aija Andrejeva, Laima Vaikule, grupa Instrumenti u.c. Katru vakaru Latvijas Mājas viesus uzrunās bijušais rīdzinieks, šobrīd populārais Krievijas radio un televīzijas raidījumu vadītājs Alekss Dubass.

2014.gada Ziemas olimpiskās spēles Sočos notiks no 7. līdz 23.februārim. Uz olimpiādi dosies 58 Latvijas sportisti.2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties