25.09.2016. 23:53
Latvijas hokeja leģionāri aizvadījuši vairākas spēles EBEL, DEL, VHL, "Ligue Magnus" u.c. ārzemju līgās. Dienu latviešiem var uzskatīt par neveiksmīgu, jo lielākajā daļa spēļu piedzīvoti zaudējumi, kā arī vairāki latvieši palikuši ārpus pieteikuma.

Krievijas pēc spēka otrajā līgā tikās divu latviešu – Artūra Ozoliņa un Edgara Siksnas komandas. Siksnas pārstāvētā Karagandas „Saryarka” izcīnīja pārliecinošu uzvaru 4:1. Abi latvieši palika bez punktiem. Ozoliņš maču aizvadīja otrajā uzbrucēju virknējumā, bet Siksna trešajā aizsargu pārī. Jura Upīša tagadējais klubs Krasnojarskas “Sokol” 3:2 pēcspēles metienos pārspēja viņa bijušo komandu Ustjkamenogorskas “Torpedo”. Upītis gan mačā nepiedalījās. Alekseja Širokova pārstāvētais Almetjevskas “Njeftjanik” piekāpās Ņižņijtagilas “Sputnik” (1:4). Aleksejs mačā nospēlēja trešajā uzbrucēju virknējumā un palika bez punktiem. Rolanda Gritāna Voroņežas “Buran” ar 2:3 pagarinājumā piekāpies Tveras “THK”. Gritāns mačam nebija pieteikts.

Vācijā, Krēfeldes “Penguines”, šodien piekāpās 3:5 “Thomas Sabo Ice Tigers”, neskatoties uz to, ka pēc otrās trešdaļas bija vadībā (2:1). Trešā trešdaļa tika zaudēta ar trīs ripu starpību (1:4). Latvijas izlases agrākais kapteinis Herberts Vasiļjevs maču aizvadīja trešajā maiņā un punktus neguva, toties pa vārtiem meta četras reizes.Arvīda Reķa Augsburgas “Panther” šodien piedzīvoja sakāvi (2:6) pret “Munchen”. Reķim piespēle pantēru otrajos vārtos. Reķis maču aizvadīja trešajā virknējumā.

Austrijas EBEL līgā šodien uzvara Zinta Naura Zuševica Grācas “99ers” “Deviņdesmitdevītnieki” noraidījumiem bagātā spēlē uzvarēja “Villacher Sv” (4:1). Zuševics maču aizvadīja trešajā maiņā un nopelnīja divas soda minūtes par turēšanu ar nūju. Pa vārtiem Nauris nav metis un punktus nav ieguvis. Kristapa Bazeviča Ļubļanas “Olympia”pagarinājumā uzvarējusi Insbrukas “TWK”. Kristaps piespēlēja “Olympia” otrajos vārtos, kad tā izlīdzināja rezultātu (2:2) Mačā Bazevičam, spēlējot trešajā aizsargu pārī, viena piespēle, lietderības koeficents plus divi un divi metieni pa vārtiem.

Šveices augstākajā līgā, Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā HC “Lugano”, piekāpās HC”Davos” (3:4). Elvis mačā nepiedalījās, jo turpina dziedēt savainojumu.

Ligue “Magnus”(Francija) Armanda Bērziņa “Amiens” zaudējis Ruānai (1:4). Armands spēlē nepiedalījās. Mika Lipsberga un Artūra Mickeviča “Lyon” pagarinājumā piekāpās “Gap” (4:5). Artūram Mickevičam piespēle Lionas otrajos vārtos, kas tajā brīdī samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (2:3). Mickevičs veica trīs metienus pa vārtiem un nopelnīja lietderības koeficentu plus viens. Miks Lipsbergs arī veica trīs metienus pa vārtiem, taču palika bez punktiem un nopelnīja negatīvu lietderības koeficentu mīnus viens.

“Strasbourg” un “Chamonix- Morzine” spēle noslēdzās par labu “Strasbourg” (5:1). Uzvarētāju rindās Rolands Vīgners ieguva punktu par piespēli komandas pirmajos vārtos, kā arī nopelnīja lietderības koeficentu plus viens un trīs reizes meta pa vārtiem.. Zaudētāju rindās Edgars Homjakovs nopelnīja piespēli vienīgajā vārtu guvumā, divas reizes meta pa vārtiem un nopelnīja neitrālu lietderības koeficentu. Aleksandrs Galkins mačam nebija pieteikts. Norvēģijā “Lorenskog” šodien zaudējums pret Sarpsborgas “Sparta” (1:3) Zaudētāju rindās mačā piedalījās arī Maksims Ponomarenko, taču ar punktiem spēlē neizcēlās.

Slovākijas "Tippsport" līgas mačā Artūra Salijas un Kalvja Ozola “Banska Bystrica’ piekāpās Trenčīnas “Dukla” (2:3). Abi latvieši mačā palika ārpus pieteikuma. Jāņa Andersona un Renāra Demitera HK "Zvolen" pārspējusi HK “Poprad” (4:3). Abi latvieši šajā mača ar punktiem neizcēlās, spēlēja pirmajā aizsargu pārī un izcēlās ar soda minūtēm. Andersonam 14 (2+2+10) un Demiteram 12 soda minūtes (2+10).

Anglijas izaicinājuma kausā (Challenge cup) Šefīldas Steelers piekāpusies Kardifai (3:5). Ervīns Muštukovs Šefīldas rindās aizvadīja 57 minūtes un 57 sekundes, līdz tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Ervīnam neveiksmīga spēle, jo no 14 Kardifas metieniem atvairīti tikai deviņi un arī mača laikā nopelnītas divas minūtes par klupināšanu. Savukārt Elites līgā Edinburgas rindās spēle Rihardam Grigoram. Edinburgh "Capitals" pēcspēles metienos uzveica Manchester "Storm" (2:3). Rihards Grigors mača punktus neguva.

Avoti:GAME CENTER | EIHLerstebankliga.atLive Hockey Scores - World Cup 2016, Hockey...Hlavná stránka | Slovenský zväz ľadového hokejaLigue MagnusGame | Swiss Ice Hockey Federationhttps://www.telekomeishockey.de/delВысшая хоккейная лига - Официальный сайт