11.12.2015. 13:59
Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika piektdien izcīnīja 43.vietu Austrijā notiekošā Pasaules kausa otrā posma sprinta sacensībās, sasniedzot jaunu karjeras augstāko rezultātu.

Bendika šaušanā aizvēra visus desmit mērķus un finišā par minūti un 29,5 sekundēm atpalika no uzvaru guvušās Vācijas biatlonistes Franciskas Hildebrandas, kura arī bija nekļūdīga.

Bendika pēc pirmās šaušanas bija 35.vietā, pēc otrās ugunslīnijas atradās 29.pozīcijā, tomēr pēc slēpošanas nogriežņiem allaž atkrita nedaudz zemāk.

Zīmīgi, ka Bendika jau trijās Pasaules kausa sprinta sacensībās pēc kārtas sasniegusi augstvērtīgus rezultātus - pērnās sezonas pēdējā posmā viņa izcīnīja 61.vietu, ko pirms nedēļas atkārtoja šīs sezonas pirmajā posmā. Savukārt tagad Bendika vēlreiz uzlabojusi savas karjeras rekordu un pirmoreiz kvalificējusies iedzīšanai, kas risināsies sestdien.

Visu goda pjedestālu šoreiz aizņēma Vācijas sportistes - otrā bija Marena Hammeršmita, kura uzvarētājai zaudēja 15,1 sekundi, bet 21 sekundi atpalika vienu kļūdu pieļāvusī Mirjama Gesnere.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc trim individuālajām sacensībām līderpozīcijā ar 174 punktiem joprojām ir šoreiz astoto vietu guvusī čehiete Gabriela Soukalova. Viņai ar 166 punktiem seko francūziete Marī Dorēna-Abēra, kura šoreiz bija desmitā, bet vēl par trim punktiem atpaliek Hildebranda.

Turpinājumā plkst.15.30 pēc Latvijas laika sāksies desmit kilometru sprinta sacensības kungiem.

Ar 11.numuru trasē dosies patlaban labākais Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs, bet 77. sacensības sāks Roberts Slotiņš, kamēr 103. uz starta dosies Ingus Deksnis. Kopumā sacensībās piedalīsies 108 biatlonisti.

Kā zināms, pirmā posma sacensības sprintā ietekmēja vējainie laika apstākļi, kuru dēļ Rastorgujevs pieļāva sešas kļūdas un ierindojās 53.vietā. Tikmēr Slotiņš ierindojās 89.vietā, bet Daumants Lūsa ieņēma 101.pozīciju.

Kā vienīgais iedzīšanas sacensībām spēja kvalificēties Rastorgujevs, kurš šajā disciplīnā izcīnīja 36.vietu un šosezon guva savus pirmos punktus Pasaules kausa kopvērtējumā.

Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem pēc sezonas pirmajām trim sacensībām līderpozīcijā ar 140 punktiem atrodas iepriekšējo četru gadu Pasaules kausa ieguvējs francūzis Martēns Furkads, no kura vien divus punktus atpaliek patlaban 41 gadu vecais norvēģis Ūle Einārs Bjērndālens, bet turpat netālu ar 134 punktiem ir Fijons Majē.

Savukārt Rastorgujevs izcīnījis piecus punktus un ieņem 60.pozīciju starp 64 punktus guvušajiem sportistiem.

Pasaules kausa otrā posma turpinājumā sestdien sportisti aizvadīs sacensības iedzīšanā, bet svētdien biatlonisti sacentīsies dāmu un kungu stafetēs.

Pasaules kausa kalendārā, kā jau ierasts, iekļauti deviņi posmi, kas sadalīti trijos trimestros - pirmais ir līdz Jaunajam gadam, otrais seko janvārī, bet trešais tiek aizvadīts sezonas otrajā pusē.

Pasaules meistarsacīkstes marta pirmajā pusē risināsies Oslo apkārtnē esošajā Holmenkollenē.

Kā zināms, Latvijas biatlona izlasē pavasarī notika lielas pārmaiņas un galvenā trenera amatā atgriezās Vitālijs Urbanovičs, turklāt viņam tagad palīdz kādreizējie valsts biatlonisti Ilmārs Bricis un Jēkabs Nākums. Tiesa, Rastorgujevs šovasar turpināja trenēties atsevišķi no pārējās komandas.

Pagājušajā sezonā Rastorgujevs Pasaules kausa kopvērtējumā guva 27.vietu, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš bija kritums par deviņām pozīcijām. Savukārt neviens cits Latvijas sportists pie Pasaules kausa ieskaites punktiem jau ilgāku laiku nav spējis tikt.