08.02.2017. 21:50

Latvijas komanda jauktajā sprinta stafetē finišā uzrādīja laiku 58 minūtes un 49 sekundes, atpaliekot no uzvarētājiem, Krievijas komandas, piecas ar pusi minūtes. Lai ierindotos septītajā vietā un apsteigtu Čehijas komandu, pietrūka mazliet vairāk nekā 14 sekundes.

"Distance gāja labi, it īpaši pirmajos divos apļos," pēc finiša norāda A. Kivlenieks. "Trešajā aplī jau distances pirmās daļas beigās biju noķēris čehu sportistu Lacigu, taču manis izvēlētais variants diemžēl izrādījās kādas 5 sekundes lēnāks. Pēc tam etapi vairāk veda pa lielajām špūrēm, kurās arī, iespējams, neizvēlējos pašu ātrāko variantu, tā dēļ arī čehu sportistu vairs neizdevās saķert."

Dalību Eiropas čempionātā šodien uzsāka arī jaunieši. Patīkamu pārsteigumu sprinta distancē sagādāja Jēkabs Putniņš, pirmoreiz startējot tik augsta mēroga sacensībās jau ierindojoties 11. vietā. "Esmu ļoti priecīgs," atzīst sportists. "Distance bija salīdzinoši viegla, jo bija tikai viens liels kāpums. Mazliet kļūdījos uz otro punktu, kad palaidu vienu ceļu garām. Pārsvarā bija jābrauc pa lielajām trasēm kur varēja attīstīt labu ātrumu, ļoti labi slīdēja slēpes."

Jauniešu konkurencē 18. vieta Paulam Alberingam, 24. vieta Rūdolfam Matīsam Vimbam, bet 32. vieta - Mārim Heinolam. Jaunietēm savukārt 17. vieta Elizabetei Ločmelei, 19. vieta Artai Renātei Rullei, 21. vieta Annai Emīlijai Sutai, 29. vieta - Monikai Badunai, 32. vieta - Elīnai Skopānei.

Savukārt Pasaules junioru čempionātā ziemas orientēšanās sportā labu rezultātu izdevās uzstādīt Nikam Pļaviņam - izcīnīta 19. vieta, finišējot pēc 14 minūtēm un 24 sekundēm un no uzvarētāja atpaliekot 2 minūtes un 11 sekundes. Starp juniorēm Vilmai Alberingai 31. vieta.

Rīt, 9. februārī, gan Eiropas, gan Pasaules čempionāts turpināsies ar garo distanci. Pulksten 9.30 ar masu startu distancē dosies vīri, bet neilgi pēc tam - dāmas. Savukārt pirms pulksten desmitiem cīņu uzsāks juniori un jaunieši. Jāatzīmē, ka garajā distancē Līga Valdmane un Andris Kivlenieks nestartēs.

Informāciju sagatavoja:Aija Pakalna,LOF Sabiedrisko attiecību daļaMonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties