30.11.2013. 09:28

Līdz ar to sērijā līdz divām uzvarām rezultāts kļuvis 1-0 Vācijas izlases labā.

Pirmajos trīs endos punkti netika gūti, bet ceturtajā endā Vācijas izlase izvirzījās vadībā ar 3-0. Nākamajā endā latvieši tika pie sava pirmā punkta, tomēr sestajā endā Vācijas izlase vēlreiz ieguva trīs punktus un izvirzījās vadībā ar 6-1. Sekojušajā endā Latvijas vienība vienu punktu atguva, bet astotajā endā vācieši ar vienu iegūtu punktu nodrošināja panākumu.

Abu komandu duelis turpināsies sestdien.

Latvijas izlase pirms tam ar divām uzvarām deviņās spēlēs Eiropas čempionāta augstākās divīzijas turnīru noslēdza astotajā vietā, kas ļāva saglabāt vietu A divīzijā. Tāpat Latvijas izlase kvalificējās pārspēlēm par vietu nākamā gada pasaules čempionātā.

Savukārt Vācijas izlase kļuva par B divīzijas turnīra uzvarētāju, nopelnot ceļazīmi uz augstāko divīziju un tiekot pie vietas pārspēlēs par došanos uz pasaules čempionātu. Vācijas izlase B divīzijas turnīrā aizvadīja deviņas spēles, izcīnot deviņas uzvaras. Divīzijas finālā vācieši ar 9-3 pārspēja Itāliju.

Kā ziņots, sekmīgi Eiropas čempionātā šonedēļ startēja arī Latvijas sieviešu izlase, kas izcīnīja septīto pozīciju, saglabāja vietu augstākajā divīzijā un nodrošināja ceļazīmi uz nākamā gada pasaules čempionātu.

Latvijas vīriešu izlasei līdz šim nekad nav izdevies iekļūt pasaules meistarsacīkstēs. Savukārt Latvijas sieviešu izlase pasaules čempionātā spēlēja 2010. gadā, kad ieņēma pēdējo, 12. vietu, kā arī šogad Rīgā, kad arī ierindojās 12.vietā.

Šajā čempionātā Latvijas vīriešu valstsvienību pārstāv Ritvars Gulbis (skips), Normunds Šaršūns, Aivars Avotiņš, Artūrs Gerhards, Raivis Bušmanis, bet komandas treneris ir Roberts Krusts. Savukārt Latvijas sieviešu izlasē sacensībās bija iekļautas Evita Regža (skips), Dace Regža, Ieva Bērziņa, Žaklīna Litauniece, Iluta Linde, bet treneris ir Ansis Regža.

Šī bija tikai otrā reize Latvijas vēsturē, kad Eiropas čempionātā abas izlases startē augstākajā divīzijā.

Decembrī Vācijā sieviešu izlases sadalīs divas ceļazīmes uz Soču ziemas olimpiskajām spēlēm. Atlases sacensībās startēs arī Latvijas izlase, kuru veidos Jelgavas Kērlinga kluba (JKK) komanda ar kapteini Ivetu Stašu-Šaršūni.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222