12.12.2013. 19:55

  • Latvijas kērlingistēm otrais zaudējums OS kvalifikācijā šodien

Pēc pirmajiem trim endiem Latvijas izlase bija nonākusi iedzinējos ar 1-4, bet turpmākajos četros endos latvietēm izdevās izmantot pretinieču kļūdas un panākt jau 7-4 sev par labu. Tomēr cīņas izskaņu veiksmīgāk aizvadīja japānietes, kuras šoreiz izmantoja arī Latvijas komandas kļūdas, pēdējos trīs endos gūstot piecus bezatbildes punktus un uzvarot ar 9-7.

Pēc tam turpinājumā latvietes piektdien tiksies ar Ķīnu, bet sestdien centīsies apturēt Čehiju.

Latvijas izlase Soču atlases turnīra pirmajā mačā izcīnīja panākumu, ar 8-7 pieveicot Itāliju, bet nākamajos divos mačos ciestas neveiksmes - 4-7 pret Norvēģiju un 7-8 tikai papildu endā pret Vāciju.

Pēc četrām spēļu kārtām situācija kopvērtējumā joprojām ir saspringta - pa trim uzvarām divos mačos izcīnījušas Ķīna un Japāna, Vācija ieņem trešo vietu ar divām uzvarām trijās cīņās, bet tai ar diviem panākumiem četros mačos seko Čehija, bet Latvijas un Norvēģijas kontā viena uzvara četrās cīņās. Savukārt Itālija zaudējusi visās trijās līdz šim aizvadītajās cīņās.

Pēc viena apļa turnīra labākās trīs komandas kvalificēsies izslēgšanas cīņām, pēc kurām pirmās divas nodrošinās dalību Soču Olimpiādē, kur tās jau gaida Krievija, Zviedrija, Šveice, Lielbritānija, Kanāda, ASV, Dānija un Dienvidkoreja.

Par sieviešu turnīra galveno favorīti var uzskatīt Ķīnas komandu, kuras kapteine Binjui Vana 2009.gadā triumfēja pasaules čempionātā, bet Vankūveras Olimpiādē ieguva bronzu. Tikmēr Vācijas kapteine ir pieredzējušā Andrea Šepa, kura pasaules čempionātos uzvarējusi 1988. un 2010.gadā.

Latvijas izlasi pārstāv Jelgavas Kērlinga kluba (JKK) komanda ar kapteini Ivetu Stašu-Šaršūni, kas sezonas sākumā uzvarēja speciālā kvalifikācijas turnīrā.

Latvija olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā iekļuva pēc starta šī gada pasaules čempionātā, kas notika Rīgā, mājiniecēm paliekot pēdējā, 12.vietā. Tāpat Latvija pasaules čempionātā piedalījusies arī 2010.gadā un abos šajos turnīros valsti pārstāvēja tieši Stašas-Šaršūnes komanda.

Šī gada Eiropas čempionātā Latviju novembra beigās pārstāvēja valsts čempionvienība «Nicoll» komanda, kuras kapteine ir Evita Regža, izcīnot septīto vietu un kvalificējoties nākamā gada pasaules čempionātam.Aquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties