13.04.2015. 11:49
Ar sacensībām "Ziemeļu divdienas" Carnikavas apkārtnē pagājušajā nedēļas nogalē turpinājās Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sportā. Divu dienu sacensību kopvērtējumā elites grupās par uzvarētājiem kļuva Marģers Kietis ("Ozons") un Līga Valdmane (ZVOC-VBSS).

Carnikavas novada Garezeru apkārtnē 530 dalībnieki sacentās orientēšanās skrējiena un velo orientēšanās distancēs. Piejūras kāpu apvidus priecēja dalībniekus ar skaistiem skatiem un patīkami sarežģītu orientēšanos.Orientēšanās skrējiena elites grupās favorīti apliecināja savu statusu un izcīnīja uzvaras. Marģers Kietis divu dienu summā tuvāko sekotāju Gunti Māliņu (OK "Kāpa") apsteidza par 7:31. Vairāk nekā 15 minūtes atpalika trešās vietas ieguvējs Andris Cāns ("CPSS/Meridiāns/Pārgauja"). Sieviešu elitē pārliecinošu sniegumu turpina demonstrēt Līga Valdmane, kura tālu aiz sevis atstāja konkurentes Kati Dūdeli (OK "Kāpa") un Rūtu Plakani (IK "Auseklis").Marģers Kietis un Līga Valdmane ir arī kļuvuši par Latvijas kausa izcīņas kopvērtējuma līderiem.

Velo orientēšanās sacensībās “Ziemeļu kauss”, kas notika "Ziemeļu divdienu" ietvaros, Kopvērtējumā vīriešu grupā uzvaru izcīnīja Jonis Juodišs (Lietuva), otrajā vietā – Uģis Voiceščuks (OK "Burkānciems"), bet trešajā vietā – Toms Veits (OK "Purva bridējs").

Otrās dienas distance Carnikavā bija sarežģīta, ar daudz un dažādiem ceļu variantiem, žogiem un tiltiņiem, kur bez kļūdām neiztika neviens. Dāmām Ingrīda Šmite (IK "Auseklis") uzvarēja, otrajā vietā palika Mārīte Knēta (OK "Mona"), bet trešajā vietā ierindojās Dina Zobena (OK "Kāpa").

Sacensības organizēja orientēšanās klubs “Kāpa”, Latvijas Orientēšanās federācija, IK „Māra -9” sadarbībā ar Carnikavas novada domi. Latvijas kausa izcīņa turpināsies nākamajā nedēļas nogalē ar sacensībām “Rīgas kausi”.

Informāciju sagatavoja:Jānis Tamužs,LOF preses dienestsBulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties