04.01.2015. 16:34
Latvijas kamaniņu braucēju komanda svētdien izcīnīja ceturto vietu Kēnigszē trasē Vācijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas ceturtā posma stafetes sacensībās.

Latvijas komanda ar Elīzu Tīrumu, Ināru Kvlenieku, kā arī divniekam brāļiem Andri un Juri Šiciem, startēdami kā otrie, ilgu laiku bija līderi, taču sacensību izskaņā viņiem priekš aizsteidzās trīs komandas - Vācija, ASV un Kanāda.

No labāko trijnieka Latvija atpalika par 0,300 sekundēm. Tikmēr pārliecinošu uzvarētāju kļuva Vācija ar Natāliju Geisenbergeri, Fēliksu Lohu un divnieku Tobiasu Vendlu un Tobiasu Ārltu ierindā. Vācieši tuvākos sekotājus no ASV apsteidza par 1,402 sekundēm.

Arī šīs sezonas pirmajā stafetes sacīkstē, kas decembra sākumā notika ASV trasē Leikpleisidā, uzvarēja Vācija, bet Latvija pēc neveiksmēm individuālajās sacensībās savu dalību atsauca.

Pirms tam sestdien dāmām Tīruma izcīnīja 15.vietu, bet daudz sekmīgāk Latvijai sekmējās divnieku cīņās - trīskārtējo olimpisko medaļnieku kamaniņu sportā brāļu Šicu, kā arī Oskara Gudramoviča un Pētera Kalniņa ekipāžas izcīnīja ceturto un piekto vietu. Savukārt svētdien vīriešu sacensībās 14.vietu izcīnīja Artūrs Dārznieks, kamēr Riks Kristens Rozītis bija 22.vietā, bet Kivlenieks bija pēdējais starp finišējušajiem - 31.pozīcijā.

Pirmie trīs Pasaules kausa posmi 2014.gadā norisinājās Ziemeļamerikā, tajos divreiz notiekot arī jaunieviestajām sprinta sacensībām, kuros gūtie punkti tiek skaitīti Pasaules kausa vērtējumā. Sezona ar vēl sešiem posmiem līdz februāra un marta mijai turpinās Eiropā, savukārt sezonas svarīgākās sacensības būs pasaules čempionāts, kas 14. un 15.februārī notiks Siguldā.

Pagājušā gada Soču olimpiskajās spēlēs tieši kamaniņu braucēji izcīnīja divas no četrām Latvijas godalgām - Jura un Andra Šicu ekipāža bija trešā labākā divnieku sacensībās, bet Šici kopā ar Elīzu Tīrumu un Mārtiņu Rubeni izcīnīja bronzu arī komandu stafetē.

Savukārt pagājušās sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš ierindojās otrajā desmitā, brāļi Šici divnieku sacensībās bija devītie labākie, bet dāmām Elīza Tīruma ierindojās 15.vietā. Stafetes sacensībās Latvija ieņēma kopvērtējuma piekto vietu.

Starpsezonā no Latvijas izlases sportistiem savu karjeru noslēdzis vien pieredzējušais Rubenis, bet viņa vietā vīriešu izlasi papildinājis Riks Kristens Rozītis.

Par Latvijas izlases galveno treneri šosezon kļuvis Kaspars Dumpis, kurš aizstājis ilgus gadus šajā amatā aizvadījušo Pēteri Cīmani.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801