23.11.2013. 12:35
Latvijas kamaniņu braucējas Elīza Tīruma un jaunā Ulla Zirne sestdien sasniedza pieticīgus rezultātus jaunās sezonas Pasaules kausa otrajā posmā, kas norisinājās Austrijas trasē Īglsā.Pirmo braucienu Tīruma veica 40,434 sekundēs, kas bija...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Pirmo braucienu Tīruma veica 40,434 sekundēs, kas bija 12.labākais rezultāts, par 0,306 sekundēm atpaliekot no līderes Vācijas pārstāves Natālijas Geisenbergeres. Savukārt Zirne šo braucienu veica 40,584 sekundēs, kas deva 22.vietu starp 24 dalībniecēm.

Tikmēr otrais brauciens nebija tik veiksmīgs - to Tīruma veica 40,488 sekundēs, kas šajā etapā bija tikai 18.labākais un tādu vietu nācās ieņemt arī kopējā ieskaitē.

Zirnei otrais brauciens padevās vien par četrām sekundes tūkstošdaļām lēnāks nekā pirmais (40,588), taču arī tas deva tikai trešo vietu no beigām starp 24 dalībniecēm, līdz ar to latvietei šajā Pasaules kausa posmā 22.pozīcija.

Šīs sezonas abos posmos uzvarējusi vāciete Natālija Geisenbergere, kura bija labākā ne tikai pirmajā, bet arī otrajā braucienā, tuvāko sekotāju tautieti Tatjanu Hifneri apsteidzot par 0,032 sekundēm. Arī goda pjedestāla zemāko pakāpienu ieņēma Vācijas sportiste Anke Višņevski.

Kā zināms, pamatsacensībām automātiski kvalificējās tikai Tīruma, bet Zirne šādu iespēju ieguva piektdien pēc Nāciju kausa.

Jau vēstīts, ka pirms nedēļas Lillehammerē Tīruma atkārtoja savu visu laiku labāko sasniegumu kādā no Pasaules kausa posmiem - ceturtā vieta, savukārt Zirne finišēja 14.pozīcijā.

Pēc diviem aizvadītiem Pasaules kausa posmiem Tīruma kopvērtējumā ar 83 punktiem ieņem devīto vietu, bet Zirne iekrājusi 47 punktus, kas ļauj ieņemt 19.pozīciju starp 43 sportistēm, kuras tikušas pie ieskaites punktiem.

Līdere ar maksimāli iespējamiem 200 punktiem ir Geisenbergere, bet tuvākā sekotāja ir Tatjana Ivanova no Krievijas, kurai tikai 119 punkti.

Savukārt pēc dāmu starta savā starpā spēkosies kungi, un no Latvijas sportistiem cīnīsies Mārtiņš Rubenis, bet viņiem pievienosies Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš, kuri izdevību startēt pamatsacensībās ieguva pēc Nāciju kausa.

Latvijas sportisti šajās sacensībās startēs ar sēru lentītēm pie apģērba, godinot "Maximas" traģēdijā bojā gājušo piemiņu.

Svētdien sacensības tiks aizvadītas divnieku ekipāžām, kā arī stafetē.Beach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties