25.08.2014. 22:06
Latvijas U-16 puišu basketbola izlase savās mājās notiekošā Eiropas

Kaut Latvijai otrdien vēl atliks pēdējās kārtas mačs ar Serbiju, sacensību mājinieki jau ir kvalificējušies turnīra ceturtdaļfinālam.

Šīs spēles sākumā Latvijas izlases uzbrukums buksēja un pirmajās piecās minūtēs tika gūti vien divi punkti. Pirmajā ceturtdaļā punktus Latvijas izlasē spēja gūt tikai Kārlis Garoza un mājinieki atradās iedzinējos ar 6:22, pēdējās četrās minūtēs ielaižot 15 punktus. Otrajā ceturtdaļā Latvijas izlasē joprojām bija apjukums ne tikai uzbrukumā, bet arī aizsardzībā, paliekot bez punktiem gandrīz visas pēdējās astoņas minūtes, kas pēc puslaika Latvijai jau lika kaunpilni zaudēt ar 13:41.

Kaut pašu otrā puslaika sākumu latvieši iesāka agresīvi un salīdzinoši sekmīgi, bet trešās ceturtdaļas vidū pat guva deviņus punktus pēc kārtas, uz brīdi pietuvojoties līdz 21 punkta deficītam (28:49), tomēr pirms pēdējām desmit minūtēm mājinieki tāpat zaudēja ar 30:57, bet maču noslēdza ar 46:73.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar desmit gūtajiem punktiem bija Artūrs Strautiņš, bet ar astoņiem punktiem atzīmējās Kārlis Edvarts Garoza.

Turnīra pirmajā posmā Latvija guva trīs panākumus tikpat cīņās - vispirms ar 74:67 sīvā cīņā tika pārspēta Grieķija, pēc tam ar 84:62 pārliecinoši uzvarēta arī Horvātija, bet duelī par pirmo vietu B apakšgrupā mājinieki ar 63:55 uzveica arī Bosniju un Hercegovinu.

Savukārt otrā posma pirmajā mačā Latvija svētdien ar 71:79 piekāpās Lietuvas vienaudžiem, kas liedza priekšlaicīgi kvalificēties sacensību ceturtdaļfinālam.

Tikmēr Turcija pirmajā posmā uzveica Lietuvu (76:68) un Somiju (74:61), bet piekāpās Serbijai (63:67). Savukārt otrā posma pirmajā mačā ar 85:54 tika sagrauta Bosnija un Hercegovina.

Citās šīs apakšgrupas spēlēs pirmdien Serbija ar 89:52 (27:9, 23:15, 19:14, 20:14) sagrāva Franciju, bet Horvātija ar 69:64 (15:13, 20:20, 15:22, 19:9) apspēlēja Lietuvu.

Līdz ar to pirms pēdējās kārtas Serbija ar četriem panākumiem četros mačos jau pirms pēdējā mača garantējusi pirmo vietu E apakšgrupas noslēgumā, otro vietu ar trim uzvarām jau garantējusi Turcija, bet Latvija ar diviem panākumiem pašlaik ir trešā. Tikmēr pārējām grupas komandām Horvātijai, Lietuvai un Bosnijai un Hercegovinai ir pa vienai uzvarai.