28.08.2014. 08:54

, LSM.LV - Sports

Tādējādi Latvijas juniori jau ir nodrošinājuši savu augstāko vietu pēdējos Eiropas čempionātos. Spēlē par 5.vietu viņu pretinieki sestdien būs Moldovas un Ungārijas spēles uzvarētāji.

''Rugby Europe Barbarians'' ir no dažādu valstu regbistiem izveidota komanda, kas turnīrā aizstāja Vācijas izlasi.

Pusfinālā par 5.vietu Valts Ripa 11. minūtē izdarīja piezemējumu, bet Juris Iesalnieks iesita realizāciju panākot 7:0, taču līdz pārtraukumam pretinieki atjaunoja neizšķirtu 7:7. Otrā puslaika sākumā ''Barbarians'' trāpīja soda sitienu, pirmo un vienīgo reizi izvirzoties vadībā. Taču Dāvis Gauja ar piezemējumu panāca 12:10, bet vēlāk sekoja Daira Baranova piezemējums un Iesalnieka realizācija, kas ļāva panākt 19:10. Bumbu pretinieku ieskaites laukumā piezemēja arī Toms Preija - 24:10.  Atlikušajā laikā ''Barbarians'' paspēja veikt piezemējumu, kas bija pēdējā rezultatīvā darbība spēlē.

Latvijas izlases galvenais treneris Kristaps Staņa atzina, ka uzvara nenāca viegli, taču komanda īpaši labi aizvadījusi otro puslaiku. Par vērtīgāko spēlētāju viņš nosauca pirmā piezemējuma autoru Ripu.

Iepriekš ceturtdaļfinālā Latvija ar 12:32 zaudēja Luksemburgai, kas liedza ieņemt vietu pirmajā četriniekā.