08.01.2015. 11:33
Prāgā, Čehijā notiekošajā Eiropas junioru Izaicinājuma kausā, kas vienlaicīgi ir arī kvalifikācijas sacensības uz pasaules junioru čempionātu, veiksmīgi startējušas Latvijas junioru vīriešu un sieviešu komandas. Juniori jau kvalificējušies ceturtdaļfinālam, no kura tālu nav arī juniores.

Puišu komanda jau kvalificējusies ceturtdaļfinālam, grupu turnīra cīņās gūstot trīs panākumus piecās spēlēs. Tika gūta uzvara 13:2 pret Slovākiju, pēc tam piedzīvoti zaudējumi ar 4:7 Čehijai ekstra endā un 3:8 Nīderlandei, tomēr izšķirošajās cīņās gūtas uzvaras ar 7:1 pret Somiju un 8:2 pret Franciju.

C apakšgrupā sešu komandu konkurencē Latvijas junioru vīriešu izlase ieņēma trešo vietu un pateicoties labākam papildus rādītājam (komandas precizitāte metienos uz centru) bija labākā arī starp pārējo grupu trešās vietas ieguvējām. Tas garantēja iekļūšanu spēcīgāko komandu astotniekā.

Latvijas puišu nākamie pretinieki būs zināmi pēc Spānijas-Dānijas spēles, kur tiks noskaidrota pēdējā komanda, kas turpinās cīņas izslēgšanas spēlēs. Komandu pāri astotdaļfinālā tiks lozēti. Spēcīgākās četras komandas būs izsētas, bet pretiniekos tiks ielozētas pārējas četras komandas.

Arī Latvijas junioru sieviešu komanda startē ļoti atzīstami, atrodoties tikai viena soļa attālumā no izslēgšanas spēlēm. Ar 8:5 tika uzvarēta Somija, 0:7 zaudēts Norvēģijai, ar 5:1 tika pārspēta Dānija, zaudēts 4:6 Vācijai un 7:8 ekstra endā Ungārijai.

Ar divām uzvarām piecās spēlēs mūsu meitenes pašlaik ieņem piekto vietu grupā. Ja šodien pulksten 13 grupas pēdējā spēlē pret Rumāniju, kas līdz šim piedzīvojusi tikai zaudējumus, mūsu meitenēm izdosies uzvarēt, tad tiks panākta Dānijas komanda. Pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē, Latvijas komanda ieņemtu ceturto vietu un turpinātu spēlet ceturtdaļfinālā pret Angliju, kas A grupas sešās spēles guvusi piecus panākumus. Zaudējuma gadījumā komanda ieņems piekto vietu grupā un sacensības būs noslēgušās.

Eiropas Junioru Izaicinājuma kausā piedalās 14 meiteņu un 18 puišu komandas. Meiteņu komandas ir sadalītas divās grupās un komandām ir jāiekļūst starp četrām labākajām komandām grupā, lai turpinātu cīņas astotdaļfināla. Puišu komandas ir sadalītas trīs grupās, divām labākajām katras grupas komandām, kā arī labākajai trešo vietu ieguvējai kvalificējoties tālākajām cīņām uzreiz, bet pēdējā vieta ceturtdaļā tiek izcīnīta starp pārējam trešo vietu ieguvējām.

Spēļu rezultātiem un spēļu web kamerām būs iespējams sekot sacensību mājaslapā ejcc2015.curling.cz.

Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Santa Blumberga, Madara, Bremane, Helma Gerda Bidiņa, Evelīna Barone, Tīna Siliņa. Trenere: Iveta Staša-Šaršūne.

Latvijas puišu izlases sastāvs: Andris Bremanis, Jānis Bremanis, Kristaps Vilks, Anrijs Briežkalns, Gundars Bremanis. Treneris: Raimonds Vaivods.

Abas izlases sacensībās piedalās ar Latvijas Kērlinga asociācijas, Izglītības un Zinātnes ministrijas, Talsu novada domes, Ventspils domes, Ķekavas novada domes finansiālu atbalstu. Komandas vēlas pateikties arī fiziskās sagatavotības trenerim Jānim Volajam, Talsu Kērlinga klubam un Isostar par izrādīto atbalstu

Latvijas meiteņu izlases spēļu grafiks:04.01.2015. 12:15 Somija 8:505.01.2015. 12:15 Norvēģija 0:706.01.2015. 09:00 Dānija 5:106.01.2015. 18:45 Vācija 4:607.01.2015. 12:15 Ungārija 7:8 (EE)08.01.2015. 13:00 Rumānija

Latvijas puišu izlases spēļu grafiks:04.01.2015. 22:00 Slovākija 13:205.01.2015. 15:30 Čehija 4:7 (EE)06.01.2015. 09:00 Nīderlande 3:807.01.2015. 12:15 Somija 7:108.01.2015. 09:00 Francija 8:2

Informāciju sagatavoja:Artis ZentelisLatvijas Kērlinga ​​​​asociācij​​as ģenerālsekretārs