08.05.2013. 15:15

Šodien, Vācijas pilsētā Hamburgā 7. pasaules čempionātā florbolā vīriešiem U19 vecuma grupā sāka Latvijas izlase, kas bija spiesta kapitulēt iepriekšējā čempionāta uzvarētāju Somijas florbolistu priekšā ar 1:11.

Mača pirmās minūtes jaunie Latvijas florbolisti aizvadīja gana labi, taču atsevišķas kļūdas viduszonā un savu vārtu priekšā spēles turpinājumā izrādījās liktenīgas. Somi pirmās trešdaļas vidusdaļā īsā laika periodā guva četrus vārtus, pievienojot tos jau iepriekš gūtajiem. Treneri nolēma veikt vārtsargu maiņu, un vārtos stājās Agris Rogainis, taču arī tas neglāba latviešus no vārtu zaudējuma atlikušajā pirmās trešdaļas laikā. Pēc nospēlētām 20 minūtēm tablo vēstīja 0:7.

Otro periodu komandas uzsāka jau krietni mierīgāk, jo mača liktenis praktiski jau bija izšķirts. Somi turpināja kontrolēt spēles gaitu, taču savas izdevības apdraudēt pretinieku vārtus beidzot atrada arī latvieši. Mača 31. minūtē pirmos vārtus Latvijas kontā šajā čempionātā guva valmierietis Dāgs Rozenbahs, rezultāts 1:7. Zaudētie vārti somos iedvesa cīņassparu, kas ātri vien nesa augļus – divi vārti nepilnas minūtes laikā. Rezulāts 1:9 pēc aizvadītām divām trešdaļām.

Uz spēles noslēdzošo trešdaļu vārtos atgriezās Anrijs Vents, taču somiem bija nepieciešamas tikai 38 sekundes, lai atkal viņu pārspētu. Labas izdevības gūt vārtus radās abām vienībām, tomēr bumbiņa atrada tikai Latvijas izlases vārtu tīklu, bet somu vārtsargs palika nepārspēts. Spēle noslēdzās ar rezultātu 1:11.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts lielvārdietis Toms Akmeņlauks, kurš šajā mačā palika bez rezultativitātes punktiem.