26.07.2015. 18:14
Latvijas U18 sieviešu basketbola izlase svētdien, 26. jūlijā, pēdējā pārbaudes spēlē Ķedaiņos atspēlēja 11 punktu starpību, taču turpinājumā zaudēja Lietuvai ar rezultātu 61:68. Eiropas čempionāts B divīzijā notiks 30. jūlijā – 9. augustā Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē. Par trīs ceļazīmēm uz A divīziju sacentīsies 20 komandas.

Aināra Čukstes trenētā komanda pirms pusotras nedēļas Ventspilī zaudēja lietuvietēm ar rezultātu 53:59. Dažas dienas vēlāk, 20. jūlijā, izlasei pievienojās Eiropas U20 čempionāta dalībnieces Paula Strautmane, Digna Strautmane un Sindija Kudule.

Ņemot vērā nesenās izmaiņas pamatsastāvā, pirmajā puslaikā sapratne uzbrukumā nebija ideāla. Labas izspēles mijās ar daudzām kļūdām un neprecīziem metieniem, kamēr lietuvietes savas iespējas uzbrukumā izmantoja lieliski. Pirmajā ceturtdaļā mīnus septiņi – 13:20.

Nākamās desmitminūtes vidū lietuviešu pārsvars pieauga līdz 11 punktiem – 17:28. Tālāk viņas netika, jo Latvijas līderes arvien drošāk uztaustīja spēles pavedienu. Paula un Digna Strautmanes pirmajā puslaikā divatā guva 21 punktu, bet starpība saruka līdz mīnus divi – 32:34.

Trešā ceturtdaļa izcēlās ar vairākiem sižeta pavērsieniem. Neraugoties uz Kristiānas Rikveiles un Annas Dreimanes trāpījumiem, kā arī Paulas Strautmanes soda metieniem, lietuvietes atjaunoja septiņu punktu pārsvaru – 38:45. Desmitminūtes vidū sekoja Latvijas izrāviens 10:0, kura laikā ar tālmetieniem izcēlās Rikveile un Dinija Pāvelsone, turklāt liepājniece nopelnīja izprovocētu piezīmi – 48:45. Pusstundas beigās lietuvietes atbildēja ar diviem tālmetieniem un 0:10 izrāvienu – 49:55.

Izšķirošās ceturtdaļas pirmajā pusē lietuvietes noturēja 4-8 punktu pārsvaru – 55:63. Digna Strautmane un Sindija Kudule vēlreiz samazināja starpību līdz četriem punktiem (59:63), taču tuvāk tikt neizdevās.

Latvijas sastāvā spēlēja un punktus guva: Paula Strautmane 16 (6pb), Digna Strautmane 13 (12ab, 7kļ.), Dinija Pāvelsone 9, Kristiāna Rikveile 7, Sindija Kudule 6, Anna Dreimane 4, Ivanda Hudjakova 4, Linda Svenne 1, Laura Grabe 1.

"Vērtīga pārbaude pirms Eiropas čempionāta. Lietuvietes ļoti agresīvi nospēlēja aizsardzībā – cīnījās par katru bumbu, neļāva ieņemt pozīciju un skriet pa malu. Vairākas spēlētājas šādam spiedienam nebija gatavas.

Trešās ceturtdaļas vidū pārņēmām vadību (48:45), taču turpinājumā zaudējām ar 0:10. Pēcspēles sapulcē meitenēm teicu, ka pusotrā minūtē desmit punktus ielaist nevajadzētu, pat nākot laukumā no soliņa. Apmierināts neesmu, taču zaudējums pārbaudes spēlē nav liela neveiksme.

Jāuzslavē Lietuvas treneru darbs – pretinieces atstāja vienotas un saliedētas komandas iespaidu. Spēlēja agresīvi, labi cīnījās aizsardzībā, gāja uz palīdzībām. Mums nekas nenāca viegli. Zaudējām, jo slikti nospēlējām aizsardzībā.

Ķedaiņos aizvadījām pirmo un vienīgo pārbaudes spēli pilnā sastāvā. Māsas Strautmanes un Sindija Kudule laukumā izgāja pirmo reizi, savukārt Laura Grabe tā bija pirmā spēle pēc savainojuma. Laurai statistiski nebija labākā spēle, taču ticu, ka čempionātā viņai veiksies labāk."

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana