08.01.2017. 17:36

Aleksandra Basova vadītā Latvijas izlase mačā pret Baltkrieviju iedzinējos nokļuva pirmā – „Olaine/Super Nova” pārstāvi Vjačeslavu Serdcevu Latvijas izlases vārtos pārspēja baltkrievu pussargs Andrejs Alšaniks no savas valsts čempiones BATE.

Puslaika turpinājumā Latvija ne tikai atspēlējās, bet arī izvirzījās vadībā. Par to parūpējās Marko Regžas un Marka Petunova vārtu guvumi, kas ļāva puslaika pārtraukumu sagaidīt ar vadību 2:1. Regža vārtus guva pēc pamatīgas cīņas labajā flangā, kas noslēdzās ar efektīvu centrējuma izspēli un piespēli ar galvu, bet Petunovs 41. minūtē pa tiešo no gaisa raidīja vārtos bumbu pēc piespēles no soda laukuma malas.

Otrajā puslaikā baltkrievi aktīvi uzbruka un beidzot savu arī panāca, 77. minūtē gūstot savus otros vārtus un panākot neizšķirtu 2:2. Baltkrievijas izlase laukuma centrā ātri izspēlēja standartsituāciju un pēc tam veica piespēli no laukuma malas, un Latvijas aizsardzībai neizdevās šo bumbu laikus izsist prom. Baltkrievijai pēc tam vēl bija 2-3 ļoti labas izdevības izraut uzvaru, taču kompensācijas laikā bīstami ar galvu sita arī Petunovs, pavisam nedaudz virs vārtu tālā devītnieka. Spēle tā arī noslēdzās ar neizšķirtu.

Ikgadējā Valentīna Granatkina piemiņas turnīrā Latvijas izlase tika ielozēta B grupā kopā ar Krieviju, Baltkrieviju un Indiju. Kopumā turnīrā piedalās 16 komandas, kas sadalītas četrās grupās, un no katras grupas uz ceturtdaļfinālu tiks divas labākās izlases, bet pārējās turpinās cīņu par devīto vietu turnīrā. Pirms gada Latvijas izlase ieguva piekto vietu.

Latvijai nākamā spēle paredzēta parīt pret Krieviju.

Vārti: Regža 37`, Petunovs 41` - Alšaņiks 16`, Starostins 77`Latvijas sākumsastāvs: Serdcevs, Litvinskis, Pelcis, Savčenko, Soloveičiks, Petunovs, Saveļjevs, Čudars, Grīnberhs, Kovaļkovs, Regža.