27.10.2014. 10:44
Nedēļas nogalē divas velokrosa (cyclocross) sacensības Beļģijā un Nīderlandē aizvadījuši Latvijas jaunie riteņbraucēji. Savās vecuma grupās godalgotās vietas izcīnīja mārupietis Emīls Allers un rīdzinieks Toms Ustups.

Bijušā Latvijas profesionālā riteņbraucēja Arvja Pizika vadībā vairāki Latvijas un Igaunijas jaunie velosportisti devās uz Rietumeiropu, lai startētu populārajās velokrosa (cyclocross) sacensībās Beļģijā, kā arī Nīderlandē. Arvis Piziks, kurš Latvijā jau trešo gadu organizē Pizika kausa izcīņu velokrosā, kā arī ir Azerbaidžānas vienības "Baku Syneregy" sporta direktors, kopā pulcējis vairākus Latvijas un Igaunijas jaunos riteņbraucējus, kuriem patīk un padodas aizraujošais velokross.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad jaunie baltiešu riteņbraucēji devās uz Rietumeiropas valstīm – Beļģiju un Nīderlandi. Šogad Latviju starptautiskajās sacensībās pārstāvēja Artūrs Krasts, Alekss Krasts, Rūdolfs Piziks, Toms Ustups, kā arī šī gada pasaules čempions BMX riteņbraukšanā Emīls Allers.

Sestdien velokrosa sacensības norisinājās Beļģijas pilsētā Zolderā. Lielu panākumu sasniedza BMX kluba "Mārupe" braucējs Emīls Allers, kurš izcīnīja skaistu uzvaru M7 vecuma grupā. M10 grupā augsto trešo vietu izcīnīja "RRS/ Purvciems" pārstāvis Toms Ustups, kamēr Rūdolfam Pizikam šeit desmitā pozīcija. Jāpiemin arī igauņu braucējs Arons Ragilo, kurš ieņēma ceturto vietu šajā pat M10 konkurencē.

Dienu vēlāk jaunie sportisti jau pārcēlās uz netālu esošo Bergen op Zoom pilsētu Nīderlandē. Ārā valdīja vasarīgi laika apstākļi, jo gaisa temperatūra sniedzās pāri 14 grādiem. Tikmēr trase bija sausa, smilšaina un gana ātra.

M7 vecuma grupā Emīlam Alleram šoreiz izdevās izcīnīt otro vietu. M10 grupā, kur uzvarēja Igaunijas sportists Arons Ragilo, otrajā vietā ierindojās Toms Ustups, kamēr uzreiz aiz goda pjedestāla palika Rūdolfs Piziks no "Vidzemes mērnieks/ Ripoautocentrs" komandas. M14 grupā augstā otrā vieta igaunim Markusam Pajuram. Tikmēr Artūrs Krasts ("NN Sporta klubs") finišēja devītajā vietā, bet Aleksam Krastam ("Vidzemes mērnieks/ Ripoautocentrs") 15. pozīcija.

Jau pēc nedēļas mūsu sportisti startēs citās velokrosa sacensībās Beļģijā un arī Nīderlandē.

Informāciju sagatavoja:Toms MarkssLatvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga