07.06.2015. 23:36
Svētdien Dānijā norisinājās Eiropas kausa izcīņas sestā posma sacensības BMX riteņbraukšanā bērnu, jauniešu un amatieru grupām. No Latvijas sportistiem uz goda pjedestāla savās vecuma grupās kopumā kāpa četri braucēji.

Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā 5. un 6. posms šīs nedēļas nogalē tika aizvadīts Dānijā. Uz šīm sacensībām devās kopumā 24 Latvijas sportisti. Piektdien notiekošā piektā posma sacensībās vīriešu elites grupā trešo vietu izcīnīja Rihards Veide, kamēr karjeras līdz šim lielāko sasniegumu sasniedza vēl viens šī brīža trenera Ivo Lakuča audzēknis Helvijs Babris, kurš ierindojās otrajā vietā junioru konkurencē. Tikmēr pie četrām godalgām tika mūsu jaunie braucēji.

Svētdien sestā posma sacensības norisinājās bērnu, jauniešu un amatieru grupās. Līdzīgi kā piektajā posmā, arī šoreiz jaunie latviešu braucēji izcīnīja četras godalgas. Pie dubultuzvaras B7/8 konkurencē tika divi rīdzinieki. Triumfēja Markuss Ozoliņš, kamēr otro vietu izcīnīja Kristers Apels. G9/10 grupā uzvaru izcīnīt izdevās Paulai Zavinska.

Lielajā finālā iekļuva abas vadošās Latvijas G15/16 konkurences meitenes – Vineta Pētersone un Vanesa Buldinska. Izšķirošajā braucienā nedaudz labāk veicās jelgavniecei Buldinskai, kura izcīnīja trešo vietu, bet Pētersonei ceturtā pozīcija. B15/16 konkurencē jauniešiem finālistu vidū bija arī valmierietis Mikus Strazdiņš. Viņš svarīgākajā dienas braucienā ieņēma piekto vietu. Jāizceļ vēl divi finālisti. B9/10 grupā septīto vietu ieguva Mikuss Freimanis, bet B13/14 puišu konkurencē Ralfam Vindelim piektā pozīcija.

Nākamās nedēļas nogalē Saldū norisināsies “SMScredit.lv BMX čempionāta” trešais posms. Latvijas BMX izlases galvenais atbalstītājs ir būvniecības uzņēmums "MONUM".

Izmantotie resursi:lrf.lv