04.06.2012. 17:54
Igaunijā noslēgušās divu nedēļu ilgās starptautiskās sacensības «Ruila Spring Tour 2012» (CSI1*), kurās arī otrajā nedēļā, spītējot sliktiem laika apstākļiem, Latvijas sportisti parādīja ļoti stabilu un labu sniegumu, TVNET informē Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) preses dienests.

Galvenajā «Grand Prix» maršrutā ar šķēršļu augstumu 145 cm svētdien labāko rezultātu no Latvijas sportistiem sasniedza Ģirts Bricis ar Hannoveres šķirnes ķēvi Chandra H, abi pieļāva vienu kļūdu pamatmaršrutā un ierindojās 7.vietā (4/73.30 sek). Uzvaru šajā maršrutā svinēja viens no Lietuvas labākajiem jātniekiem Andrjus Petrovs ar Costo Rico (0/42.93 sek).

«Grand Prix maršruts bija attiecīgi veidots šādām sacensībām, pietiekoši sarežģīts, kopumā sacensības, kā jau vienmēr Igaunijā, bija labi organizētas, ja vēl laiks būtu bijis nedaudz labāks, būtu ideāli,» saka Latvijas sportists Ģirts Bricis. Viņam svētdien arī uzvara atvērtajā ātruma maršrutā ar šķēršļu augstumu 130 cm ar Latvijas šķirnes zirgu Amadeo.

Trešo vietu svētdien jaunzirgu maršrutā ar šķēršļu augstumu 125/130 cm (ātruma maršruts 6-7 gadus veciem zirgiem) izcīnīja vēl viens Latvijas pārstāvis Einārs Cēsnieks ar Latvijas šķirnes zirgu Alders (0/65.87 sek). Jauno jātnieku konkurencē maršrutā ar šķēršļu augstumu 125 cm ceturtajā vietā ierindojās Laura Penele ar Rafaello, abi pieļāva vienu kļūdu pamatmaršrutā, kas liedza piedalīties pārlekšanā (4/69.94 sek). Šis duets ceturto vietu izcīnīja arī sestdien – maršrutā ar tūlītēju pārlekšanu abi bija nekļūdīgi pamatmaršrutā, pārlekšanā viena kļūda (4/50.83 sek).

Otro nedēļu pēc kārtas «Ruila Spring Tour 2012»stabili startēja arī Kristīne Egle ar piecgadīgajām ķēvēm Perfect Lady un Gold Liberty. Svētdien Egle izcīnīja uzvaru ar Gold Liberty (0/75.57), tīri maršrutu veica četri sportiskie pāri. Sestdien Egle uzvarēja ar Perfect Lady (0/83.52 sek), maršrutu bez soda punktiem veica pieci pāri. Līdzīgi kā pagājušajā sacensību nedēļā, arī šoreiz piecgadīgo zirgu maršrutos pirmo vietu ieguva visi dalībnieki, kas maršrutu veica bez soda punktiem, tomēr gan sestdien, gan svētdien Kristīnei Eglei bija arī labākais laiks maršrutā. Kristīne Egle ar abām ķēvēm nekļūdīga bija arī piektdien, ierindojoties starp vienpadsmit sportistiem, kuri maršrutu veica bez soda punktiem un ieguva divas pirmās vietas vienā maršrutā.

Sestdien klasiskajā maršrutā ar šķēršļu augstumu 135 cm otro vietu izcīnīja Mairis Penelis ar Latvijas šķirnes zirgu Progress (0/50.52 sek). «Emocijas bija sakāpinātas, jo laika apstākļi bija ekstremāli, vienu maršrutu no sestdienas pat pārcēla uz svētdienu, visu nakti uz sestdienu lija, tāpēc laukums bija dubļu jūra. Visu laiku domājām, lekt vai nelekt. Bet, tā kā uz sacensībām bijām aizbraukuši piedalīties un lekt, nolēmām startēt un rezultāts ir. Viegli nebija, maršrutu sastādītājs bija ar savu rokrakstu, jo bija ļoti daudz tā saukto negatīvo pagriezienu, kad pēc šķēršļa jāpagriežas par 180 grādiem atpakaļ, bet kopumā sacensības bija kompaktas, labi organizētas,» saka otrās vietas ieguvējs Mairis Penelis. Ceturto vietu šajā pašā maršrutā sestdien ieguva Ģirts Bricis ar Latvijas šķirnes ķēvi Esmeraldu (4/39.09 sek), kopā pamatmaršrutu bez soda punktiem veica seši sportiskie pāri.

Reklāma Piektdien sesto vietu ātruma maršrutā ar šķēršļu augstumu 130 cm ieguva Ģirts Bricis ar zirgu Amadeo (4/65.69), bet septīto vietu 125/130 cm maršrutā ar tūlītēju pārlekšanu ieguva Einārs Cēsnieks ar Alderu, pamatmaršrutu abi veica tīri, bet kļūdījās pārlekšanā (8/44.92 sek). Jau pirmajā sacensību dienā, ceturtdien, šis Latvijas duets ierindojās piektajā vietā 120/125 cm maršrutā divās fāzēs, otro fāzi veicot tīri (0/42.55 sek). Tāpat pirmajā sacensību dienā trešo vietu izcīnīja Kristīne Egle ar Latvijas šķirnes zirgu Roilu, maršrutā divās fāzēs ar šķēršļu augstumu 125 cm abi bija nekļūdīgi (0/34.05) un no pirmās vietas ieguvēja atpalika tikai par dažām sekundes simtdaļām.

Latviju sacensību «Ruila Spring Tour 2012» otrajā nedēļā pārstāvēja deviņi sportisti – Kristīne Egle, Ģirts Bricis, Einārs Cēsnieks, Laura Penele, Mairis Penelis, Elīza Gaisa, Krista Kristiāna Alksne, Sergejs Klokovs un Tatjana Rezņuka. Kopā sacensībās piedalījās 161 sportiskais pāris un bija pārstāvētas sešas valstis – Latvija, Lietuva, Igaunija, Somija, Baltkrievija un Krievija.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801