12.06.2015. 16:15
Par huligānisku izlēcienu spēlē nosacītās diskvalifikācijas laikā regbija kluba ”Fēnikss” un Latvijas izlases spēlētājam Mikum Ozolam atjaunota 9 mēnešu diskvalifikāca un papildus piešķirta diskvalifikācija uz vēl 12 mēnešiem.

Latvijas čempionāta spēlē 6. jūnijā, kurā RK ”Fēnikss” Baldonē tikās ar ”Miesnieki/Ķekava”, Ozols saņēma sarkano kartīti un tika noraidīts no laukuma otrajā puslaikā par sitienu pretiniekam ar dūri pa galvu. Šādi Ozols rīkojās epizodē pēc spēles apturēšanas, kad viens no ”miesniekiem” bija uzkritis Ozola komandas biedram.

Disciplinārā komisija un Latvijas Regbija federācijas valde atzinusi, ka šāds pārkāpums nav savienojams ar solījumu “būt piemēram regbija spēlētāja vērtību īstenošanā”, kā tika rakstīts apelācijas lūgumā pēc iepriekšējās diskvalifikācijas piespriešanas. Šīs sezonas sākumā iesniegtā apelācija tika apmierināta aizstājot deviņu mēnešu diskvalifikāciju ar nosacītu diskvalifikāciju līdz 2015. gada beigām.

Ozols diskvalifikāciju uz deviņiem mēnešiem saņēma par rupju tiesneša apvainošanu 2014. gada Latvijas čempionāta pusfināla spēlē 4. oktobrī Juglā, kurā viņa pārstāvētais ”Burtnieki/Fēnikss” sacentās ar RK ”Ovāls”. Ja nebūtu apelācijas, tad deviņu mēnešu diskvalifikācija Ozolam beigtos 2015. gada 4. jūlijā.

2015. gada 23. martā federācijas valde izskatīja regbija kluba ”Fēnikss” prezidenta un galvenā trenera Kristapa Staņas iesniegumu ar lūgumu aizvietot pieņemto sodu ar nosacītu diskvalifikāciju līdz 2015. gada beigām un nolēma ļaut spēlētājam atgriezties laukumā. Ozols bija arī Latvijas valstsvienības kandidātu sarakstā un vēlāk piedalījās Eiropas Nāciju kausa spēlēs aprīļa beigās pret Lietuvu un maija sākumā pret Andoru, kā arī maija beigās ar ”Latvian Hawks” regbija 7 komandu piedalījās Eiropas Čempionu balvas izcīņā Piemaskavā, jo kandidēja uz vietu arī Latvijas regbija 7 izlasē startam Eiropas čempionātā.

Piešķirtais sods nozīmē, ka laukumā 27 gadus vecais Ozols varēs atgriezties tikai aiznākamajā sezonā, jo diskvalifikācija beigsies 2017. gada 6. martā.

Izmantotie resursi:Latvijas Regbija FederācijaOZO Daiļslidošanas klubs, SIA Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties