13.03.2015. 13:44
Latvijas hokeja izlase maijā pasaules čempionātā (PČ) Čehijas galvaspilsētā Prāgā mitināsies četrzvaigžņu viesnīcā, kas atrodas tikai dažu minūšu gājiena attālumā no «O2 Arena» halles, kur notiks spēles, pastāstīja izlases ģenerālmenedžeris Māris Baldonieks.

  • Baldonieks: Neviens hokejists nav pateicis, ka negrib spēlēt izlasē 2015. g. 10. marts
  • Baldonieks: Noruna ar Kārli Skrastiņu bija vīrs un vārds 2015. g. 3. februāris

Latvijas izlase dzīvos viesnīcā «Clarion Congress Hotel», kurā čempionāta laikā mitināsies vēl sešas čempionāta dalībnieces - Kanāda, Zviedrija, Šveice, Francija, Vācija un Austrija. Tikai turnīra saimnieki - Čehijas hokejisti, dzīvos citur.

«Viesnīca šoreiz būs tuvu hallei tikai dažu minūšu gājiena attālumā, Tas ir ļoti ērti, piemēram, komandas ekipējuma menedžeriem, kuriem hallē jābūt daudz ātrāk par komandu. Arī spēlētāji, ja vēlēsies paskatīties kādu citu maču, uz arēnu varēs aiziet kājām, nevajadzēs pasūtīt speciālu transportu, kā tas ir bijis citos čempionātos,» sacīja Baldonieks, kurš iepriekš bija devies uz Prāgu, lai iepazītos ar apstākļiem, kādos Latvijas izlasei nāksies spēlēt un dzīvot.

Lielākas neērtības būs saistībā ar treniņiem, jo treniņu halle neatrodas «O2 Arena», bet līdzīgi kā 2004. gadā, kad Prāgā pasaules čempionāts notika iepriekšējo reizi, vajadzēs braukt uz citu arēnu. «Viņi [čehi] tā arī nav uzcēluši treniņu laukumu pie «O2 Arena», lai gan iepriekš tas bija solīts. Īsti pareizi jau tas nav, ka uz treniņu būs jābrauc pilnā ekipējumā ar slidām padusē, taču tāda situācija arī nebūs pirmo reizi pasaules čempionātos,» skaidroja Baldonieks.

Dienās, kad izlasei nebūs spēļu čempionātā, treniņi notiks salīdzinoši vecākā arēnā, uz kuru ar autobusu būs jābrauc aptuveni 15 minūtes, bet pēc tam jāmēro ceļš atpakaļ. Spēļu dienās komandas rīta iesildošo treniņu parasti aizvada galvenajā arēnā.

Baldonieks arī iepazinies ar Latvijas izlases ģērbtuvi, kura tobrīd vēl īsti nav bijusi gatava. «Organizatori ir paplašinājuši telpas, viss vēl nebija gatavs, taču nav vairs tā kā 2004. gadā, jo toreiz arēna bija nesen pabeigta un mūsu ģērbtuvei par vēl nebija uzlikti piekaramie griesti. Līdz čempionāta sākumam laiks ir pietiekoši un organizatori sola, ka viss būs kārtībā,» piebilda izlases pārstāvis.

Prāgas «O2 Arena», kurā ir vietas 17 360 skatītājiem, tika atklāta 2004. gadā un uzreiz tur notika pasaules čempionāts, kurš gan sākotnēji bija plānots 2003. gadā, taču aizkavējās celtniecības darbi, tāpēc Čehija samainījās vietām ar Somiju. 2004. gada turnīrs Latvijas izlasei bija veiksmīgs, jo Kurta Lindstrēma vadītā komanda aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam. Togad viens no Lindstrēma palīgiem bija Aleksandrs Beļavskis, kurš tagad ir izlases galvenais treneris.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase pasaules čempionātam, kas risināsies no 1. līdz 17. maijam, sāks gatavoties pirmdien «Volvo» sporta centra ledus hallē. Uz pirmajiem treniņiem tiek gaidīti ne vairāk kā 20 hokejisti, kuru vidū būs daudz gados jaunu spēlētāju.

Latvijas izlase pirms došanās uz Prāgu aizvadīs astoņas pārbaudes spēlēs, viesos tiekoties ar Baltkrieviju (2. un 4. aprīlī), tad uzņemot Franciju (9. un 10. aprīlī), viesos spēlējot pret Norvēģiju (17. un 18. aprīlī), bet sagatavošanos noslēdzot ar divām mājas spēlēm pret Slovākiju (24. un 25. aprīlī).

Prāgā Latvijas izlase A apakšgrupā spēlēs pret Kanādu, Čehiju, Zviedriju, Šveici, Vāciju, Austriju un Franciju, savukārt B grupā Ostravā sacentīsies Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties